FC Balticflora Teplice
Semifinále
FC Tango Brno
FC Balticflora Teplice
2 : 1

(2:1)
FC Tango Brno
Branky a nahrávky:
1. Ribeiro (Ferreira), 10. Pierre (Pinto).
9. Seidler (Belej).
Rozhodčí: Nagy - Lasch. . Diváci: 500.
Sestavy:
Tiago (Kalina) – Pinto, Ferreira, Novotný, Ribeiro, Sláma, Salák, Holý, Emerson, Pierre, Guilherme.
Kubíček (Zrzavý) – Taverna, Chadzidis, Brůna, Belej, Záruba, Havel, Seidler, Raphinha.

Tentokrát vyšel vstup do utkání Teplicím. Už v první minutě napřáhl Ribeiro a ranou na vzdálenější tyč propálil brněnského brankáře Kubíčka – 1:0.

Tangu se ovšem podařilo v 9. minutě vyrovnat. Belej rozehrál aut na Seidlera, který přesnou střelou z voleje překonal Tiaga – 1:1. Jenže pouze minutu poté napřáhl Pierre, jehož tečovaný pokus skončil v brněnské brance. Tepličtí vedli 2:1 a tento těsný výsledek udrželi až do závěrečného hvizdu.

Teplice jsou rozhodně silnější a kvalitnější, přiznal Seidler

Tango poprvé za pět vzájemných zápasů v letošní sezoně nevedlo 1:0. „První branka zápas neovlivnila. V předchozích dvou soubojích jsme dvakrát rychle vedli a Teplice výsledek otočily. V play off rozhodují i malinkaté chybičky. My jsme udělali dvě, proto jsme prohráli,“ litoval autor jediného gólu Brna Michal Seidler.

Tango prohrálo nula tři na zápasy, a to nikdo nečekal. „Teplice jsou rozhodně silnější a kvalitnější. Je vidět, že trénují dvakrát denně. Mají tady dobré hráče z Brazílie či Portugalska. Navíc doplněné i hráči, kteří jsou pravidelně v české reprezentaci. Nemáme se tedy za co stydět,“ tvrdil Seidler.

„Myslím, že jsme odehráli výbornou sérii. Prohráli jsme sice nula tři, ale s tím už se nyní nedá nic dělat. Teplicím blahopřeji a doufám, že Chrudim ve finále trochu potrápí,“ dodal nejproduktivnější hráč základní části.

Konečně jsme dali Tangu první gól, liboval si Novotný

Teplický kapitán Jiří Novotný rozdával po utkání úsměvy na všechny strany: „S Tangem jsme letos hráli čtyřikrát a pokaždé jsme s nimi prohrávali. Říkali jsme si, že už by se to mohlo změnit. Jsem rád, že se to povedlo.“

Ve finále se Balticflora střetne s Chrudimí. „Respekt z Chrudimi určitě máme. Je to velmi silný mančaft. Hrál jsem s ERA-PACKem několikrát a podařilo se mi ho porazit až letos v základní části. Čekají nás těžké bitvy. Musíme se na ně pořádně připravit,“ ví kapitán vlků. Ti v play off ještě nezaváhali.

Finále vypukne až 21. května. „Pro nás je ta pauza výhodou,“ pousmál se Jiří Novotný a pokračoval: „Máme necelé tři týdny na to, abychom se více sehráli. Vyzkoušíme si nové věci, které třeba ve finále mohou rozhodovat.“