Ester Ledecká má za sebou sezonu plnou úspěchů. Na své první olympiádě skončila šestá a sedmá. Ve všech šesti závodech Světového poháru, jichž se zúčastnila, patřila do nejlepší šestky. Třikrát stála na stupních vítězů a jeden ze svěťáků dokonce vyhrála. „Sezona se fakt povedla, jsem moc spokojená. Posunula jsem se i technicky,“ pochvaluje si.

Její snowboardový trenér Richard Pickl pro ni měl jen slova chvály. „Ester má za sebou parádní sezonu. V alpských snowboardových disciplínách se mezi ženami posunula na vrcholnou úroveň. V jejím věku je z mého pohledu ještě výš, než by měla být,“ dodal rakouský kouč.

Sezona nedávno skončila, přesto se jí už stýská sněhu

Ledecká se však nehodlá zastavit. Proto s Picklem u dlouhého videorozboru probírala, na čem zapracovat. „Dívali jsme se na všechny ty záznamy a říkali jsme si, co bychom měli v další sezoně změnit. Stýská se mi po snowboardu, opravdu se těším na sníh,“ dodala Ledecká, jež kvůli zdravotním problémům nezakončila sezonu na sjezdovkách tak aktivně, jak si přála.

I nadále ale chce kombinovat sjezdové lyžování i snowboarding, jež se podle jejích trenérů doplňují. „Byla bych velmi ráda, kdyby se mi povedla nominace na mistrovství světa na lyže i snowboard,“ řekla Ledecká.

S tím počítá jak její lyžařský trenér Svatopluk Kovář, tak snowboardový kouč Pickl. „Máme stejně vysoké cíle jako v uplynulé sezoně. Ale zejména chceme zůstat zdraví. Budeme pracovat také na dobré technice, která vede k dobrým výsledkům,“ dodal Pickl.

Kondiční příprava pod vedením svého dědy Jana Klapáče

Ester Ledecká plánuje kondiční přípravu pod vedením svého dědy, slavného hokejisty Jana Klapáče. „Rozhodli jsme se nic zásadního neměnit. Budu se věnovat i plážovému volejbalu či windsurfingu. Moc se těším na celou letní sezonu a doufám, že mi pomůže, abych měla dost síly na závody a na sníh.“

Aby už dcera zpěváka Janka Ledeckého neměla problémy se zády, zapracuje rovněž na regeneraci. „Budu hodně posilovat vnitřní svalstvo.“ Že by výrazně zpomalila, s tím ale mladá ambiciózní lyžařka nepočítá. „Celý život mě někdo zpomaluje, trenéři mě stahujou z kopce a nedaří se jim to. Nemyslím si, že by teď měli větší úspěch.“ Naopak, Ester Ledecká přidá: „Budu cvičit po tréninku ještě víc doporučená rehabilitační cvičení.“