Na parkuru stupně S** - to znamená s výškou překážek 130 centimetrů – se představila v sedle klisny Chic des Bruyeres a (stejně jako dalších pět dvojic) dokázala parkur překonat bez shození jediné překážky. Nicméně jako jediná atakovala hranici 60 sekund a v čase 60,34 obsadila první řádek výsledkové listiny.

„Vzhledem k tomu, že to jsou pro mě a moji klisnu úvodní letošní závody, tak jsem vůbec nepočítala s vítězstvím. Naopak jsem jela tzv. na pohodu, což se mi naprosto podařilo. A o to pak lépe, že to skončilo zároveň prvním místem,“ spokojeně konstatovala Petra Mazánková, která do Martinic jezdí velmi ráda. „Je to podle mě jeden z nejlepších jezdeckých areálů v České republice a pro mne osobně vůbec ten nejlepší. Snažím se nevynechat jediné zdejší závody,“ uvedla.

Parkur jezdcům připadal snadný, ale realita byla jiná

I když řada jezdců při prohlídce závěrečné čtvrteční soutěže prohlásila, že je parkur postaven poměrně lehce, nakonec s nulou na kontě projela cílem jen čtvrtina startujících. „Myslím, že soutěž měla takovou obtížnost, jakou měla mít a tomu i odpovídá počet čistých výkonů. Roli u některých dvojic sehrála skutečnost, že se jedná o první větší závody, takže se musí ještě rozeskákat,“ zhodnotila Petra Mazánková.

Nejblíže jejímu výkonu byla Dominika Hrubešová s Rain Manem, která byla zhruba o 1,5 sekundy pomalejší. Bez penalizace ještě dokončily tyto dvojice: Nicola Grünthalová – Leandro S, Kateřina Bardonová – Logistica MM a Michala Hanuščinová – Largo 12. Jediný trestný bod za překročení času si pak připsal Miloslav Příhoda s Ilfem.

Také pátek nabídne pět soutěží

V pátek se bude konat stejně jako ve čtvrtek pět soutěží, ovšem hned ta první bude rozdělena na dvě oddělení. To druhé bude uzavřeno pouze účastníkům rámcového seriálu Equiservis Amateur Tour.

První kvalifikační soutěž bude mít v tento den také další seriál - tentokrát pod názvem Czech Junior Cup pro jezdce do 18 let. Ti budou mezi sebou soupeřit v soutěži s handicapem na výškách 115/120 centimetrů, o 5 centimetrů vyšší skoky budou mít jezdci ve věku 16 až 18 let.

Diváci se v pátek mohou těšit na část skokové špičky

Hlavní páteční soutěž bude na úrovni stupně ST* (135 centimetrů) a diváci v ní poprvé uvidí alespoň část české skokové špičky, do níž se jistě počítá Aleš Opatrný, Jiří Skřivan, Jiří Hruška, Ludvík Jandourek nebo Jiří Luža. Právě tito jmenovaní patří do 'TOP 10' loňského ročníku a jistě by neměli chybět ani na startu nedělní Velké ceny Martinic.

Možná po jejich boku bude startovat i čtvrteční vítězka hlavní soutěže Petra Mazánková. „Přihlášená do Velké ceny sice jsem, ale ještě pořád nevím, zda do ní skutečně nastoupím. Trošičku váhám, jestli je vhodné hned při prvních závodech absolvovat takto náročnou soutěž. Definitivně se rozhodnu asi po pátečních soutěžích, pokud má klisna půjde i zítra pěkně, tak půjdu i nedělní pohárovou soutěž,“ prozradila.

Veškeré podrobnosti o Českém skokovém poháru najdete na internetových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.