FK ERA-PACK Chrudim
Čtvrtfinále
SK Slavia Praha futsal
FK ERA-PACK Chrudim
6 : 4

(1:0)
SK Slavia Praha futsal
Branky a nahrávky:
12. Douglas, 24. Max (Douglas), 25. Dentinho (Max), 29. Koudelka (Chmelík), 31. Chmelík (Max), 39. Dentinho.
29. M. Hrdina (Matějka), 30. M. Hrdina (Matějka), 32. Žampa (Brychta), 39. Oliva (M. Hrdina).
Rozhodčí: Petr - Sebök. . Diváci: 315.
Sestavy:
Olinha (Žďánský) – Popelka, Max, Dentinho, Douglas, Rešetár, M. Mareš II, Koudelka, Chmelík, Slováček, M. Mareš I.
Krajč (Kučera) – Brychta, Žampa, Vejvoda, Šimon, Oliva, M. Hrdina, Matějka.

Podle asistenta chrudimského trenéra Jaroslav Bartuška nepodal ERA-PACK dobrý výkon: „V úvodní části jsme si vytvořili nějaké šance, ale proměnili jsme pouze jednu. Moc se nám herně nedařilo. Nehráli jsme to, co jsme chtěli.“

„Ve druhém poločase navíc Slavia za stavu tři nula dokázala vstřelit branku a zápas se pak proměnil ve střelecké dostihy. My jsme dali branku a Slavia nás pořád doháněla. Dělali jsme chyby a nehráli dobře. Řekl bych, že se nám duel moc nepovedl. Nicméně jsme vyhráli, což je pro nás důležité. Postoupili jsme! Ale na toto střetnutí musíme rychle zapomenout,“ dodal Bartušek.

Výjimečně jsem spokojený, chválil Baborák svůj tým

Paradoxně s úsměvem hodnotil souboj kouč Slavie Jiří Baborák: „Výjimečně jsem spokojený. Nejen s výsledkem, který je na horké půdě v Chrudimi slušný, ale rovněž s předvedenou hrou.“

„Hráči dodrželi taktiku, výborně bránili. ERA-PACK měl samozřejmě více šancí i více ze hry, ale my jsme hrozili z brejků. Kdybychom vedli dva až tři nula, tak by se nikdo nemohl divit. Samozřejmě za předpokladu, že by Chrudim nedala jednu ze svých šancí,“ podotkl lodivod sešívaných.

„Dlouho si s námi domácí nevěděli rady, ale ve druhé části nám trochu během chvilky utekli. Do zápasu jsme se sice vrátili dvěma góly, ale v závěru už nám nezbýval čas na zdramatizování, i když jsme šance měli. Celkově jsem však s přístupem hráčů, dodržením taktiky a výsledkem spokojený,“ chválil Baborák.