Filipínský závodník Marlon Stöckinger vstoupil do sezony 2014 povzbudivě, neboť mu v kombinovaných výsledcích po pátečních volných jízdách patřilo výborné druhé místo. V sobotu poté vynikající formu potvrdil šestým místem v kvalifikaci a ziskem šesti bodů za sedmé místo v první bodované jízdě.

Ještě mnohem lépe se čerstvě třiadvacetiletému závodníkovi z Manily dařilo v nedělních kláních. Stöckinger nejdříve obsadil druhou pozici v kvalifikaci a následně toto umístění obhájil také v závodě, ve kterém se nedopustil jediné chyby, přestože byl pod neustálým tlakem dotírajícího Sergeje Sirotkina.

Druhý pilot týmu Lotus Matthieu Vaxiviere nebude na souboje v Monze, kde si odbyl svůj debut ve Formuli Renault 3.5, vzpomínat v nejlepším. Mladého francouzského závodníka totiž celý víkend brzdily technické problémy. Kvůli nim nebyl schopen dokončit závody na lepší než šestnácté pozici.

Druhý podnik letošního ročníku Formule Renault 3.5 je na programu za dva týdny na španělském okruhu Motorland Aragon.

Ohlasy:

Marlon Stöckinger: „Celý tým odvedl neskutečně skvělou práci, protože jsme měli po celý víkend velmi dobrou rychlost. Již před závody jsme věděli, že na to máme, a v neděli jsme konečně naplno demonstrovali výsledky naší práce, kterou jsme odvedli během předsezonních testů. Gratuluji našemu týmu a už nyní se těším do Španělska!“

Matthieu Vaxiviere: „Závody v Monze pro mne nebyly jednoduché. Potíže mě pronásledovaly již od úvodních tréninků, což výrazně ovlivnilo i moji přípravu na sobotní kvalifikaci.  Bohužel, úplně ideálně nefungoval můj vůz ani během závodů. Zejména v tom úvodním, když jsem musel startovat z boxů. Jedinou slibnější chvilkou tudíž byla nedělní kvalifikace, v té se mi podařilo vybojovat umístění v 'TOP 10'. Nyní se už ovšem plně soustředím na další závody, které proběhnou na okruhu Motorland Aragon. Zde bych se rád popral o pódium.“

Bob Vavřík, manažer týmu: „Vstup do letošní sezony se našemu týmu podařil tak, jak jsme očekávali po předsezóních testech. Především umístění Marlona Stöckingera na stupních vítězů, které si vybojoval v nedělním závodě, je velmi povzbudivé. Svůj talent ukázal také Matthieu Vaxiviere, jehož o lepší výsledky připravila trocha smůly. Jsme přesvědčeni, že také on poměrně brzy předvede své schopnosti naplno. Celý náš tým odvedl velmi slušnou práci. Společně se budeme snažit, aby následující závody ve Španělsku byly ještě úspěšnější."