I přesto, že v květnu loňského roku byla důvěryhodnost hlavy státu na úrovni 59,3%, ani pokles pěti procentních bodů nepřipravil Miloše Zemana aktuálně o první příčku.

Druhým nejlépe hodnoceným nejvyšším ústavním činitelem je (stejně jako v květnu minulého roku) předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, kterému aktuálně důvěřuje v souhrnu 53,7% veřejnosti. Což je o 3,8% méně, než tomu bylo v květnu roku 2013.

Pomyslný bronz patří premiéru Sobotkovi, zklamal Hamáček

Třetí příčku na pomyslném žebříčku důvěryhodnosti nejvyšších ústavních činitelů obsadil premiér Bohuslav Sobotka, jenž získal 41,2% kladných hlasů dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace. Oproti tomu dnes již bývalý premiér Petr Nečas v květnu roku 2013 získal jen 19,1% kladných hlasů a byl tak nejhůře hodnoceným nejvyšším ústavním činitelem.

Z pětice hodnocených nejvyšších ústavních činitelů se poté na čtvrtém místě umístil předseda Senátu Milan Štěch (26,5%). Ve srovnání s květnem 2013 si pohoršil o 5,2 procentního bodu.

A nejméně důvěryhodný ústavní činitel? Tím se momentálně stává předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se ziskem 18,9% kladných hlasů.