FC Benago Praha – SAT-AN Kladno 4:1 (2:1)

  • Branky a nahrávky: 6. Rodek (Štverák), 15. Rodek, 23. Šnídl (Ježdík), 39. Vahala – 13. Fitzel (Frič). Rozhodčí: Nagy - Černý. ŽK: Výborný, Frič, Pleyer (KLA). Konečný stav série 3:0.
  • Sestavy:
  • Benago: Vahala (Bezstarosti) – A. Simitči, Brahimi, Šnídl, Rodek, Capeta, Štverák, Ježdík, Váňa, Dvořák, Sasák. Trenér: Beni Simitči.
  • Kladno: Bellada (Tetour) – Müller, Pleyer, Frič, Junek, Výborný, Hafenrichter, Jaráb, Čurda, Chrobák, Fujdiar. Trenér: Petr Hlaváč.

Pražané šli za postupem už od začátku. Už v 6. minutě otevřel skóre Marcel Rodek. Kladno sice ve 13. minutě srovnalo zásluhou Fitzela na 1:1, jenže za další dvě minuty poslal Pražany zpátky do vedení kanonýr Rodek. Krátce po přestávce přidal Šnídl třetí branku a pak už se jen čekalo, co Kladno vymyslí. Satani další branku nepřidali, naopak při power play inkasovali čtvrtý gól od domácího brankáře Vahaly, který se podruhé v sérii trefil přes celé hřiště.

Kladnu přeji příjemnou dovolenou, rýpl si Simitči po postupu

„To utkání jsme zvládli profesionálně,“ usmíval se trenér Benaga Beni Simitči a poté hodnotil zápas: „Od začátku jsme věděli, co máme hrát. Dodrželi jsme to a dali jsme i góly, Kladno bylo bezzubé. Hráli jsme s vytaženou obranou a vysoko jsme napadali. Zaměstnal jsem i Ježďu (Jiří Ježdík), který nám přišel na pomoc. K ničemu jsme satany nepustili.“

„Souboj byl poklidný, dokud nezačal zadák Frič útočit na Capetu. Dvakrát ho sestřelil, ale poté dostal žlutou a byl klid. Jinak to nemělo takový náboj, jako například na Kladně, protože jsme po celý duel vedli a měli ho pod kontrolou. Zaslouženě jsme postoupili a Kladnu teď přeji hezkou dovolenou až do září,“ dodal Simitči rýpavě.

Petr Hlaváč: Celou sérii rozhodly naše neproměněné šance

Kladenský lodivod Petr Hlaváč po bitvě přiznal, že jeho hráči měli v hlavách dvouzápasové manko: „Utkání bylo těžké zvládnout psychicky, protože série se pro nás nevyvíjela slibně. Prvních pět minut zápasu jsme prospali, ale od desáté minuty jsme se zvedli. Dokázali jsme i vyrovnat. Do kolen nás poslal trestný kop, který nám opět prošel zdí.“

„Ve druhé půlce jsme dostali po důrazu soupeře třetí branku. Poté bylo těžké dostat se zpět do zápasu. Celou sérii jsme umřeli na to, že jsme nedali jasné šance. Kdybychom dali v každém duelu tři jasné góly, tak se ta série vyvíjela jinak. Takto musím soupeři pogratulovat k postupu,“ dodal Hlaváč.

Sestřih z utkání nalezente - ZDE -