V rámci oslavy "140 let od založení pivovaru" se chystá v průběhu Dne Kozla řada doprovodných aktivit. Více k tomu poté dodává marketingový manažer značky Velkopopovický Kozel Karel Kraus: „Hlavním tématem letošního Dne Kozla je 140. výročí založení pivovaru. V letošním roce na návštěvníky čekají také historické Kozlí noviny, z Benešova a Prahy se mohou svézt do Stránčic historickým vlakem s parní lokomotivou.“

Sejde se v pivovaru 140 lidí s příjmením Kozel a Kozlová?

To ovšem není zdaleka vše!!! „Také jsme se rozhodli pozvat do pivovaru lidi s příjmením Kozel a Kozlová. Ti si pak s námi připijí pivním speciálem ze 140 l sudu. Věřím, že se jich sejde minimálně symbolických 140. Podrobnosti brzy zveřejníme na našem webu a Facebooku,“ dodal Kraus.

Pro Den Kozla 2014 uvaří velkopopovičtí sládci opravdovou pivní specialitu - Nefiltrovaný ležák. Nefiltrovaný ležák od Kozla se vyznačuje zejména vyšším obsahem pivovarských kvasinek a různých přírodních látek pocházejících ze sladu a chmele. Oproti filtrovaným pivům jej charakterizuje přirozený zákal a výrazná, plná chuť. K poctivému pivu budou nachystaná i typická česká jídla a pochoutky.

O zábavu se postará (nejen) kapela Divokej Bill

Největší hudební lákadlo 22. ročníku Dne Kozla je kapela Divokej Bill. K dobré náladě jistě přispějí i skupiny Patrola Šlapeto - staropražskými písněmi, Děda Mládek Illegal Band a Sto zvířat.

Rovněž letošní oslavy Dne Kozla budou zároveň oslavou "poctivého řemesla", proto budou v průběhu dne probíhat i ukázky nejrůznějších řemesel. S historií a současností pivovaru a dovedností popovických sládků se mohou přítomní návštěvníci seznámit na prohlídkách. Ty budou pro zájemce organizovány po celý den.

Tradiční Den Kozla se koná v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června 2014 a vstup je zdarma.