FC Balticflora Teplice – AC Sparta Praha 4:0 (2:0)

  • Branky a nahrávky: 16. Novotný (Pierre), 18. vlastní, 32. Sláma (Holý), 40. Pierre. Rozhodčí: Lasch, Milner. ŽK: Formánek, Stejskal, Sop (SPA). Diváci: 200. Stav série 1:0.
  • Sestavy:
  • Teplice: Tiago (Kalina) – Novotný, Ribeiro, Sláma, Salák, Holý, Emerson, Pierre, Guilherme. Trenér: Augusto.
  • Sparta: Vozár (Mareš) – Dlouhý, Semerád, Havrda, Holeček, Rott, Srkal, Formánek, Stejskal, Zapletal, Doša, Sop. Trenér: Aleš Štorc.

Závěr prvního dějství Teplice výrazně uklidnil

„Vlci“ ve své noře dlouho obranu Letenských dobývali. Hosté poctivě bránili, dopředu se příliš nehnali a brankář Tiago tak mohl být v klidu. Teplice měly několik dobrých šancí na překonání gólmana Vozára, bývalého hráče klubu ze Stínadel.

Vozár však chytal výborně. Když už byl překonaný, pomohlo mu břevno. Tak jako při Guilhermeho bombě. Poprvé ho překonal v 16. minutě Novotný. Dvě minuty před koncem půle dopravil míč do sítě Guilherme.

Ve druhé části zkusili sparťané presink. Ani ten jim však nepřinesl ovoce. Na mnohem silnějšího soupeře neměli nárok. Když se pak v 33. minutě prosadil Sláma, bylo rozhodnuto. Hru Sparty bez brankáře potrestal v samém závěru Pierre, jenž upravil na konečných 4:0.

Soupeře jsme chtěli potrápit víc, přiznal sparťanský trenér

Trenér Sparty Aleš Štorc byl po utkání hodně zklamaný: „Z naší strany šlo o nepovedený zápas. Severočeši sice byli favoritem, ale čekali jsme, že je tedy potrápíme víc.“

„Do cca patnácté minuty jsme měli uzavřenou obranu. Čekali jsme na brejky, což nám poměrně vycházelo. Byť ta útočná fáze nebyla odvážná, tak obrana nám vycházela.  Poté jsme udělali chybu při předání hráče, Jiří Novotný nám tam proběhl a dal na jedna nula. Následně jsme dostali nešťastný druhý gól,“ uvedl sparťanský lodivod.

„Ve druhé půli jsme chtěli hru trochu otevřít, ale celou dobu jsme byli v útoku hodně pasivní, proto jsme domácí bránu tolik neohrožovali. To mě zklamalo! Mohli jsme hrát i vyrovnanější partii. Chválím však Mária Vozára, jenž chytal velmi dobře,“ dodal Štorc.