Za krajně nepříznivého stavu 1:3 na zápasy odjeli včera hokejisté Pardubic k pátému utkání čtvrtfinále play off do Třince. Východočeši zamířili do Slezska s jediným cílem: zvítězit a vrátit celou sérii zpět před vlastní publikum.

Říha: Musíme navázat na úvodní zápas celé série

„Nemá smysl se nyní zabývat tím, co bylo. Čeká nás nový zápas, stav série je nepříznivý, ale nesmíme si ho v tuto chvíli připouštět,“ uvedl pro klubový web Pardubic asistent trenéra Miloš Říha a pokračoval: „Musíme navázat na první zápas u nich: je třeba hrát dobře odzadu a využívat přesilovky, či brejky. Přece jen jsme v posledních třech utkáních vstřelili minimum gólů.“

„Oni se snaží být aktivní hned od začátku každého souboje, zdobí je přechod do útoku, který se těžko brání. Musíme navázat na výkon z úvodního zápasu a pokusit se o stejný duel. V defenzivě poté nesmí vznikat takové chyby, jako v utkáních u nás. Musíme eliminovat jejich útoky a hrát agresivně tak, aby to pro soupeře bylo nepříjemné,“ dodal Říha.

Pardubice už nemají co ztratit, myslí si Kindl

Slezané sice úvodní měření sil výsledkově nezvládli, když svému protivníkovi podlehli jednoznačně 0:4, nicméně po třech výhrách v řadě jsou na koni a rádi by celou sérii ukončili už dnes.

„Myslím si, že to zase bude vyrovnaný souboj. Pardubice už nemají co ztratit. Pokud solidně začneme a dáme první gól, mohlo by je to trochu nahlodat. Ve středu by to chtělo sérii ukončit,“ burcuje třinecký útočník Kindl. Ten v sestavě nahradil zdravotně indisponovaného Jakuba Orsavu.

„No, nebylo to jednoduché.  Naskočil jsem někdy v polovině sobotního utkání, kdy už Orsi nemohl pokračovat. Oproti první lize je to samozřejmě o mnohem rychlejší hokej. Hrozně těžko se získává puk, musíte urputně makat, aby se to povedlo. V extralize jsou hráči daleko zkušenější a chytřejší,“ dodává s tím, že je vděčný za každou minutu, kterou v Třinci může odehrát.

Rozhodovat bude zase každá maličkost, varuje obránce Zíb

Nedělní bitvu rozhodla až střela Martina Růžičky v poslední minutě základní hrací doby. Nabízí se otázka, jak psychicky náročné byly závěrečné minuty, kdy pevnější nervy zachovali Slezané: „Nebudu mluvit za celý tým, ale pokud bych měl sdělit svůj názor, tak vnitřně jsem cítil, že tenhle souboj zvládneme. Opravdu jsem si byl jistý, že ten další bod uděláme. Do poslední minuty jsme se tlačili do zakončení. Byla tam střela a nechyběl tlak do gólmana. Povedlo se nám puk dotlačit do sítě. Byl to upracovaný gól, ale takové trefy k play-off patří,“ uvedl zkušený obránce Lukáš Zíb.

Už dnes večer bude pod Javorovým na programu v pořadí pátá konfrontace. Poslední krok obvykle bývá ten nejsložitější, což ostatně potvrzuje i samotný Zíb: „Všechny dosavadní duely ukázaly, že to vždy bude bitva se vším všudy. Rozhodovat bude každá maličkost. Stejný průběh tedy očekávám i ve středu na domácím ledě. Budeme to chtít doma ukončit, avšak víme, že nás nečeká snadný úkol. Hosté se určitě poperou o prodloužení série, ale my si věříme!“

Dosavadní výsledky této série:

  • HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:4
  • HC Oceláři Třinec – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:1
  • HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 1:2 p.
  • HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Oceláři Třinec 0:1