Ludvík Jandourek zažil výborné odpoledne v hale C lysolabského výstaviště při Jezdeckém festivalu.

Čtvrtý závodní den vrcholila Jump Tour 2014 v malé a velké túře. Zatímco v rámci malé túry si pro vítězství dojela do té doby vedoucí jezdkyně Denisa Vegrichtová, která si svou první pozici v seriálu pojistila vítězstvím ve finále, napínavý průběh měla druhá túra.

Do nejnáročnější bodované soutěže S* šel Ludvík Jandourek z třetí pozice. S Casperem 3 však dokončil bezchybně a bojoval v rozeskakování. A nakonec skončil třetí. Jelikož se jezdcům počítaly jen čtyři nejlepší výsledky a navíc se ve finále získávala dvojnásobná hodnota bodů, pořadí se promíchalo.

Vedoucí Miloslav Příhoda zajel závěrečný parkur bezchybně, avšak pomalu a zůstal s jedním trestným bodem za branami rozeskakování. Vyčkával tedy na to, jak si poradí jeho největší soupeři. Nakonec se musel spokojit s konečným třetím místem, protože oba jezdci pod ním se do rozeskakování probojovali. Druhou příčku si udržel Alexander Baraldi, který však neměl daleko k vítězství. Chyběl mu totiž pouze jeden bod, o nějž ho porazil právě Ludvík Jandourek.

Vydařené Jandourkovo odpoledne

Nebyl to poslední úspěch tohoto jezdce. V závěrečné soutěži - Ceně České jezdecké federace na obtížnosti ST* - se dlouho zdálo, že soutěž bude ochuzena o vrcholné rozeskakování. Dva jezdci sice nechybovali, nicméně nedokázali dokončit v časovém limitu. Nakonec o rozeskakování rozhodly  až závěrečné dvě dvojice, jež se do něj svým bezchybným výkonem v čase kvalifikovali – Ludvík Jandourek s koněm Baladium a Alexander Baraldi s Valentinem 5.

První zmíněný startoval dříve a shodil poslední skok. Alexander Baraldi tedy mohl jet na jistotu, ale chyba v průběhu parkuru ho donutila výrazně zrychlit. Sice dokončil v lepším čase, ale chyboval rovněž na posledním skoku, čímž jeho skóre vyšplhalo na 8 trestných bodů.

Třetí skončila v soutěži Andrea Halíková, která o 0,03 vteřiny nestihla časový limit. Jezdkyně si ovšem do Lysé nad Labem přivezla skvělou formu, neboť s dvojicí koní Maryland a Wyoming 1 ovládla další díl Kolowrat Tour. Tentokrát jezdci soutěžili na parkuru S*.

Dopoledne patřilo voltiži v čele s Lukášem Kloudou

Dopoledne bylo ve znamení voltižních jezdců, kteří soutěžili ve skupinách i v jednotlivcích. Ozdobou voltižní části dne byl Lukáš Klouda, aktuálně nejlepší český voltižní jezdec, mj. vítěz Světového poháru i účastník finále Světového poháru a mistrovství Evropy. Po soutěži, v níž nenašel přemožitele, bylo také možné získat od tohoto úspěšného jezdce podpis v rámci autogramiády.

Vedle seniorské kategorie jezdci bojovali ještě v soutěžích juniorů A a juniorů B, rozdělených dle věku. Velmi atraktivní kategorií byla rovněž soutěž skupin, jež se konala jako první v rámci dopoledního programu. Nejvíce se pak dařilo jezdcům JK Voltiž Albertovec. I juniorským kategoriím kralovali reprezentanti stejného klubu – Veronika Nováková a Nela Stříbrná.

Sobotní program uzavřela večerní Fitmin Show

Odpoledními parkurovými soutěžemi zmiňovanými v úvodu ovšem program sobotního Jezdeckého festivalu neskončil, neboť závěrečným bodem byla až večerní Fitmin Show plná zajímavých ukázek dalších více či méně obvyklých odvětví jezdeckého sportu.

V neděli festival vyvrcholí drezurními a parkurovými soutěži. Více se dozvíte na www.jezdeckyfestival.cz.