Hned sedm startujících v nejnáročnější soutěži bylo neobvykle mnoho. Navíc na startovní listině figurovala samá zvučná jména včetně rodiny Nesvačilů. Za výborné divácké kulisy předváděli nejen účastníci soutěže čtyřspřeží dobré výkony, k nimž jim pomohlo i povzbuzování návštěvníků.

Za mohutných ovací dojel ve fantastickém čase první kolo závěrečné soutěže Jiří Nesvačil starší, který se ujal vedení. Své mistrovské umění zopakoval i při druhém kole, kdy dokonce předvedl ještě rychlejší jízdu a s velkým náskokem tedy zvítězil.

Jiří Nesvačil starší navázal na své suverénní výkony

Jiří Nesvačil st. s koňmi Lady 26, Carmen 17, Putin a Arnie dokončil o více jak 12 vteřin rychleji, a to i přes tři chyby a připočtení celkem 15 trestných vteřin. Druhý dojel jeho syn Jiří Nesvačil a nejlepší trio poté uzavřel Václav Coufalík. Ten zářil i mezi dvojkami, kde před sebe nikoho nepustil. Nejen, že dosáhl na nejvyšší příčku s duem Odeta 2 a Gracie 6, ale s Lindou 86 a Lybií dojel druhý.

Jiří Nesvačil starší díky suverénním výkonům po celou Drive Winter Tour 2014 si také dojel pro celkové prvenství. V ostatních kategoriích poté dosáhli na místo nejvyšší Pavel Drbohlav mezi jedničkami a Alexander Soukup v dvojspřeží. Bohužel v poslední zmíněné kategorii došlo při sčítání výsledků k omylu a místo tří nejlépe bodovaných se sečetla všechna čtyři kola, což poté zapříčinilo, že byl na místě vyhlášen chybně vítězem Petr Vlašic.

„Vzniklá situace nás mrzí. Bohužel v zájmu rychlého navázání slavnostního ceremoniálu nedošlo k důkladné kontrole celkové tabulky, za což se všem dotčeným v čele s Petrem Vlašicem omlouváme,“ konstatoval ředitel závodů Josef Malinovský.

Dopoledne patřilo skokovým soutěžím

Dopoledne se uskutečnily tři skokové soutěže včetně dalšího kola Kolowrat Tour. V ní zvítězila jezdkyně JK Kolowrat Kateřina Kučerová s klisnou Anabel van´t Kathof. Zbylé dvě soutěže ovládl se svými koňmi Jakub Novotný. Ten vyhrál úvodní soutěž L* s Asparuchem a následně S* v sedle klisny Gwen 5.

Skoky budou na programu také v sobotu, ale nejprve se dopoledne uskuteční voltižní soutěže. A chybět na nich nebude ani aktuálně nejlepší Čech Lukáš Klouda, který kvůli Jezdeckému festivalu přicestoval až z Německa. Sobotní večer pak bude od 19.00 hodin ve znamení Fitmin Show. Aktuální informace naleznete na www.jezdeckyfestival.cz.