Jezdci bojovali o prvenství v seriálu Jump Winter Tour 2014 nejnižší, tedy základní kategorie při úvodní skokové soutěži. Finále bylo zvýhodněno dvojnásobkem bodů, jež si jezdci připočetli k již získaným z kvalifikačních kol. V soutěži si nakonec prvenství udržela Tereza Mücková, která sedlala koně Kohanuy. Soupeři se jí však přiblížili na dosah a především Miloslav Příhoda poskočil vpřed. Vyhrál totiž poslední kolo a dojel si pro celkové třetí místo. O pár bodů více měla Denisa Vegrichtová.

Druhý závodní den nechyběl v Lysé ani další díl Kolowrat Tour, jenž se jel na rozeskakování. Tam již rozhodoval i čas a jezdci tak museli riskovat a jet co nejkratší trasu. Po celkové výhře sahala Kateřina Kučerová, avšak chyba na posledním skoku s koněm Timpex Abrand jí přiřknula třetí místo. Stejně jako Kateřina jednou chybovala i Klára Svobodová. Ta ale předvedla nejrychlejší jízdu, a tak nestačila jen na bezchybnou i v rozeskakování Alžbětu Vojtkovou s Pinky Pay.

Závěr dne se vydařil Ludvíku Jandourkovi,jenž se se dvěma koňmi probojoval do rozeskakování nejvyšší soutěže na stupni S* (125 cm). S koněm Baladium startoval jako poslední a dobře odhadnul, jak rychle potřebuje jet, aby zvítězil. V nejlepším čase a bezchybně si dojel pro výhru v kvalifikační soutěži Jump and Drive Winter Tour 2014 velké túry. Ta vyvrcholí už v sobotu.

Dopoledne bylo zasvěceno drezurám a na obdélníku kralovala zejména Petra Miki Civišová. Ta startovala ve dvou ze třech drezurních úloh a vždy zajela nejlepší výsledek. Nikdo nedokázal předvést svého koně lépe, a tak s koněm Be Impressed dvakrát zvítězila. Ve volné úloze na hudbu byli ohodnoceni dokonce nad 70 %, což se nikomu jinému v rámci celého dne nepodařilo.

V první soutěži na stupni L si pro první místo dojela Jana Rosická a Carisma 5. Tato osmiletá klisna závodila také v náročnější úrovni a s jinou jezdkyní, Karolínou Žižkovou, dosáhla na druhé místo. Pouze již zmíněná Petra Miki Civišová dojela lépe. V závěrečné úloze navíc vybojovala s klisnou Bordeaux 3 třetí příčku.

Drezura bude na programu v neděli, dostane se i na obtížnější úlohy. Soutěže vyvrcholí volnou jízdou IM kür, jež se jede jako Cena České jezdecké federace. Skokové závody zahajují páteční den, odpoledne budou vystřídány atraktivní disciplínou spřežení.

Nejnovější informace o Jezdeckém festivalu naleznete rovněž na stránkách www.jezdeckyfestival.cz. Průběh celých závodů je přenášen po všech pět dní živě internetovou televizí EquiTV.cz.