Právě tyto dvě soutěže byly jakýmsi vrcholem prvního závodního dne. Od dopoledne závodili pony jezdci ve třech soutěžích, přičemž ve dvou sbírali body do celoročních seriálů Pony liga a Pony Extra liga. V Lysé nad Labem se jelo první kolo, které vyvrcholí v listopadu finále v Herouticích.

Zcela prvním vítězem v Lysé se stala Lucie Melmerová, která první příčku s Myšlenkou korunovala druhým místem s Moravia Frajer. Bohužel na úspěch nedokázala navázat a v následné soutěži LP se na předních místech neobjevila. Tam se z úspěchu těšila Tereza Lipavská s rychlou a navíc bezchybnou poničkou Kačenka 1. Nejvíce se k ní přiblížila Adéla Bubeníková s Vasilem, ale musela se spokojit s druhým místem.

Vše si však vynahradila v závěrečné pony soutěži na parkuru SP, hodnocené v rámci Pony Extra ligy. Riskantní jízdou v návazném rozeskakování ujela všem svým soupeřům. Na druhé místo dosáhla Anna Helebrantová s nejmenším ponym na startu, který však byl vzhledem k soutěži s handicapem zvýhodněn menšími skoky. Třetí dojela Denisa Vegrichtová a Snipsy Chipsy.

A právě Denisa Vegrichtová se mohla radovat z úspěchu při podvečerní soutěži pro jezdce do 21 let. V Kolowrat Tour na parkuru L* (115 cm) dokončila s klisnou Jetta bezchybně základní kolo i rozeskakování, a to v lepším čase než nakonec druhá Dominika Hrubešová a Rain Man. Soutěž pro jezdce s názvem Kolowrat Tour se koná každý den a finále bude mít v neděli. To se pojede handicapově na výškách 125/135 cm, přičemž junioři budou mít o 10 cm nižší parkur než mladí jezdci. Po soutěži se uskutečnil ještě parkur na stejném stupni obtížnosti, avšak otevřený pro všechny věkové kategorie. V nejméně obsazené soutěži si pro první příčku dojel Jakub Bárta a Quäler.

Během dne se uskutečnily ještě dvě soutěže pro velké koně, a to na parkuru Z a ZL. Druhá zmíněná soutěž se jela v rámci základní úrovně Jump and Drivě Winter Tour 2014, která právě na Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem vyvrcholí. Do cíle dojela nejrychleji a bezchybně Sára Finsterle s klisnou Eura a získala tak nejvíce bodů do tohoto seriálu. Před soutěžemi pro velké koně proběhlo oficiální zahájení festivalu, na němž nechyběly známé osobnosti včetně dvou zlatých olympioniků Davida Svobody a Evy Samkové.

Ve čtvrtek začne závodní den v 9.00 hodin, a to drezurními soutěžemi. Po nich pak odpoledne přijdou na řadu opět skoky, které jako jediná disciplína figurují na programu každý den. Vedle již zmíněných jezdeckých odvětví se příchozí mohou těšit i na voltiž v čele s aktuálně nejlepším českým jezdcem a účastníkem Světového poháru Lukášem Kloudou. Dále pak program doplní soutěže spřežení a v neposlední řadě večerní Fitmin Show s ukázkami dalších možností sportovního využití koní.

Podrobné a aktuální informace naleznete na www.jezdeckyfestival.cz.