„Je to obrovská škoda, toto si Harrachov nezaslouží. Více než dva týdny zde bylo nádherně, teď je tu tři dny ošklivo a od úterka má být zase dobře. Co na to říct, není tomu tady zřejmě přáno,“ povzdychl si člen z českého závodního kvarteta Jan Matura.

„Velká škoda je to pro lidi, co se zde nosili s hromadami sněhu, pro fanoušky, kterých tu byly včera mraky, i pro nás. Vždycky se o nějaké té týmové medaili mluvilo, že by to bylo obrovské překvapení, ale zde ten potenciál na leteckém můstku byl za celou tu naši éru největší. Je řada týmů, jež trápí zranění, nebo byly při těch letech poloviční,“ litoval Matura.

Harrachov neproklínám, tvrdí prezident organizačního výboru Jozífek

Příroda v Harrachově zase ukázala svoji sílu. Jako už mnohokrát. Prezident organizačního výboru Rostislav Jozífek na něj přesto nezanevřel.„Harrachov neproklínám, život to přináší. Když to člověk vezme z krátkodobého pohledu, tak si řekne budiž, ale když na tom děláte pět let a poté se to mine o dva dny. Dva měsíce bylo sluníčko jak na pláži a každý říkal, že tu budeme muset mít nějaké občerstvení. A ono to bylo naopak, přišla voda i vítr. Byla to jiná voda, než u moře. To se ale nedá nic dělat,“ řekl Jozífek.

Finanční ztráty ovšem podle něj nijak výrazné nebudou. „S vynákladováním nebudeme mít žádný problém. Máme malinko lepší pozici, než při Světovém poháru, kde ten podíl vysílacích časů je lehce jiný. Nebude to tedy z hlediska financí žádný průšvih, toho se příliš nebojím. Ale bude to trvat nějaké dva až tři týdny, než to spočítáme.“

Zrušené závody mrzí především kvůli skvělým fanouškům

Mnohem palčivější problém ale představuje podle Jozífka budoucí možnost pojištění. „Problém je v tom, že mnoho peněz půjde z pojistky, což je pro nás do budoucna dost nepříjemná záležitost. Rating Harrachova půjde dolů, my budeme mít s pojištěním stále větší problém, toho jsme si vědomi.“

Nejvíc pak prezidenta organizačního výboru mrzí zklamání příznivců. „Chtěli jsme to tady odskákat především kvůli nim. V sobotu jsme měli plnou arénu a chtěli jsme lidi odměnit za to, že přišli. Byli fantastičtí, zůstali tady i přes to ošklivé počasí. Za to jim patří náš obrovský dík,“ vzkázal vytrvalým divákům Rostislav Jozífek.