Během tříhodinového večerního programu je naplánována i jedna oficiální, byť tedy velmi netradiční soutěž. Tou je Mini-maxi. Jedná se o soutěž síly a zručnosti konající se podle zvláštních pravidel na kombinacích překážek. Postaveny jsou při ní tři dvojskoky, kdy základní výška nesmí být v žádném případě nižší než 110 cm.

První skok u všech dvojskoků tvoří dvojbradlí s přední výškou 60 cm, zadní výškou 70 cm a šířkou 70 cm. Tento první skok u každého dvojskoku se v průběhu soutěže nezvyšuje ani nerozšiřuje. Druhý skok u všech dvojskoků tvoří skok libovolného typu, např. zeď, dvojbradlí, trojbradlí, kolmý skok atp., jejichž počáteční výšky budou 110 cm, 120 cm a 130 cm.

Mini-maxi budou předcházet agility, neboli psí parkury, v nichž své strhující výkony předvede pět dvojic. Chybět mezi nimi nebude také Aneta Grygarová, jež se v Lysé nad Labem ukáže s Irou (Afrodite Star Bohemia Alke). Ta závodí v elitní kategorii A3 a je loňskou mistryní ČR v družstvech.

Zpět ale ke koním, kteří budou hrát v Lysé hlavní roli. Divácky vděčná jsou drezurní vystoupení na hudbu, neboli kür. Ten bude k vidění během drezurních soutěží ve čtvrtek i v neděli, na sobotní večer bude připraven v netradičním podání. Nejprve zajede volnou sestavu na hudbu jezdkyně v bočním, neboli dámském sedle. Poté pak mistryně České republiky v paradrezuře Anastasja Vištalová.

Z oficiálních jezdeckých disciplín pod hlavičkou ČJF dostanou svůj prostor pro prezentaci zástupci všestrannosti a vytrvalosti. Chybět bude jen reining, jelikož tyto soutěže vyžadují pro kvalitní předvedení cviků zcela jiný povrch. Pro chovatelskou veřejnost je určena přehlídka plemenných hřebců Svazu chovatelů Českého teplokrevníka a Zemského hřebčince Písek.

Děti uchvátí skoková soutěž minikoní zařazená jako 1. kolo PRZECHWOZD TOUR 2014. Bezmála dvě desítky startujících dvojic, kdy skáče jen minikůň vedený na vodítku, ukáže své dovednosti na zmenšenině klasického parkuru. Velmi zajímavé však bude i halové pólo nebo tzv. Working Equitation.

Na večerní Fitmin Show jsou k dispozici i místenky na jedné z tribun – a to za 80 Kč na osobu, které zájemci o konkrétní místo k sezení zaplatí navíc ke 120 korunám za vstup. Rezervovat si je mohou na www.jezdeckyfestival.cz.