Přestože v turnaji startovalo hned 15 hráčů s ELO nad 2700 bodů, značících absolutní světovou špičku, přední pozice obsadili nakonec hráči až druhého sledu, což dokládá vyrovnanost šachové špičky.

Nejlepší výkon předvedl Rus Alexander Motylev, který ani jednou neprohrál a svým soupeřům povolil pouhé čtyři remízy. Zvítězil s bodovým náskokem, za prvenství pak inkasoval 20.000 EUR.

V poslední kole přišla remíza Navary s vítězným Motylevem

V posledním kole zkoušel na Motyleva vyzrát nejlepší český šachista Navara, ale partie skončila remízou. I přesto nemusí Navara smutnit, nasbíral 8 bodů, stejně jako stříbrný Španěl Anton (99. nasazený), a skončil na 7. místě, což je zatím jeho nejlepší výsledek na ME.

Tímto umístěním si pak navíc zajistil účast na Světovém poháru v roce 2015. Ten je součástí bojů o šachového mistra světa, kam postoupilo nejlepších 23 hráčů.

Lázničku závěrečná porážka odsunula z postupových pozic

Dobře rozehraný turnaj měl rovněž druhý nejlepší český hráč Viktor Láznička. V posledním kole za sebou spálil všechny mosty, jeho útok ovšem neprorazil, porážka ho těsně odsunula z postupových pozic. Třetím českým účastníkem byl Tomáš Oral. Ten se k profesionálnímu šachu naplno vrátil po několikaleté přestávce.

Konečných 50% lze považovat za průměrný výsledek, ovšem během turnaje dokázal hrát vyrovnané partie s řadou silných velmistrů, což je příslibem pro české reprezentační družstvo, které se v létě chystá na šachovou Olympiádu v norském Tromso.