„Můstek je připraven. Sněhu je dostatek, byť nás to tedy, vzhledem k počasí, stálo o několik set tisíc navíc. Adidas arena harrachov působí kompaktně a impozantně, krásně v ní vynikne genius loci, tedy i program,“ shrnul aktuální stav příprav prezident organizačního výboru Rostislav Jozífek.

Jozífek odhalil i nečekané překvapení – vysokou finanční odměnu pro české závodníky v případě zisku medaile. „Kluci jsou profesionálové a jsou kvalitně připraveni. Skáčou si pro medaili, to je i náš dlouhodobý sen. Proto se vedení úseku rozhodlo ocenit celý tým za jednu získanou medaili milionem korun,“ prezentoval velkorysou nabídku Jozífek.

Ve hře je placka individuální i týmová, věří Jiroutek

Trenér reprezentace David Jiroutek ji přijal s klidem. Jeho svěřenci už mají po olympiádě čistou hlavu, jsou výborně připraveni a navíc se jim při posledních podnicích Světového poháru na severu Evropy začalo dařit. „Takže myšlenky skočit si pro medaili už máme. S jakým výsledkem budu spokojený? To vám řeknu až v neděli večer, ale pro tu placku skáčeme. A ve hře je jak individuální, tak i ta týmová,“ prohlásil sebevědomě Jiroutek, který se do Harrachova vydá s kompletní reprezentační šesticí.

Pozornost se bude upínat hlavně na Romana Koudelku, který se v posledních dvou závodech Světového poháru vešel do desítky nejlepších, a vyhlášeného „letce“ Antonína Hájka. „Jsem na tom psychicky nejlíp, co jsem kdy byl. Věřím si, chci si závody užít,“ konstatoval Roman Koudelka, jenž po promaroděném podzimu zažívá až zázračný obrat.

„Organizátoři nám domácí šampionát připravují celým srdcem, já věřím, že to bude pecka. „Teď už je to jen na nás. Na severu byly výborné výsledky, máme vyrovnaný tým a můžeme skákat i s nejlepšími. Nemá cenu se schovávat,“ ví Antonín Hájek. Šance na slušný výsledek má také devátý muž z víkendového závodu na Holmenkollenu Jakub Janda.

Reprezentanti doufají v pořádnou podporu českých příznivců

Adidas arena harrachov se pro fanoušky letů na lyžích otevře za pár hodin a čeští závodníci doufají ve velkou podporu. „Nejen pro mě je důležitá čtvrteční kvalifikace. V letech postupuje do závodu jen čtyřicet nejlepších. Potřebujeme pomoc diváků, proto bych je rád poprosil, aby neotáleli a přijeli se na závody podívat už ve čtvrtek,“ vzkázal fanouškům Roman Koudelka.

Brány adidas arena harrachov se otevřou ve čtvrtek 13. března ve 13 hod. Ve 14:30 začne oficiální trénink, kvalifikace na individuální závod pak odstartuje v 17:00. Kompletní program, informace k dopravě a další podrobnosti najdete na www.harrachov2014.cz.