Sobota patřila domácím, které hnalo fantastické publikum

Do sobotního zápasu sice vstoupil lépe Chodov brankou Schuberta, nicméně Otrokovice během 135 vteřin skóre otočily, od té doby pak kontrolovaly zápas a neustále si udržovaly minimálně dvoubrankové vedení. Největší zásluhu na tom měl rychlonohý Marek Matějčík, jenž v utkání zaznamenal hned pět gólů. Otrokovice nakonec dotáhly duel k vítězství 10:6 a přes 600 diváků jim mohlo zaslouženě aplaudovat.

Že bylo vítězství Otrokovic zasloužené, uznal i jeden z koučů Chodova Ondřej Neuman: „Tahali jsme za kratší konec. Otrokovické hnali fantastičtí diváci a ti se jim odměnili zaslouženým vítězstvím. Zítra ovšem uděláme maximum pro to, abychom přispěli svým výkonem k této kvalitní sérii!“

Dramatickou odvetu musely rozhodnout až nájezdy

V neděli byl na otrokovickém Štěrkovišti k vidění duel, na který budou všichni přítomní asi dlouho vzpomínat. Chodov tentokrát vstoupil do utkání aktivně a dělal domácím obrovské problémy. Otrokovice však byly neskutečně efektivní v zakončení a Chodov musel celý zápas dotahovat. Celkem šestkrát Pražané dotáhli jednobrankové vedení Otrokovic. Naposledy se to podařilo Mikešovi v čase 55:11.

Souboj i přes další šance došel až k samostatným nájezdům, jejichž hrdinou se stal chodovský brankář Zich, jenž za svá záda nepustil jediný pokus hráčů Otrokovic, a jelikož na straně Chodova uspěli Ondřej Mikeš a Matěj Jendrišák, mohli se hráči z Jižního Města euforicky radovat z vyrovnání série na 2:2.

Důležité vítězství, shodují se Podhráský se Zichem

Pražané sice v utkání vedli pouze 78 vteřin, přesto hosté odcházeli spokojeni. „Neskutečný zápas! Dnes jsme konečně určovali ráz souboje my, přesto jsme paradoxně celý zápas dotahovali. O to je to vítězství cennější. Věříme, že nás nakopne do zbytku série. Díky klukům i fantastickým divákům,“ řekl po utkání David Podhráský.

Podobně mluvil i hrdina nájezdů Martin Zich: „Je jasné, že bojovat je třeba do poslední vteřiny, a to jsme včera potvrdili. Nedělní vítězství pro nás bylo velmi důležité. Těšíme se na domácí bitvu zase v prostředí výrazně příznivějším pro nás.“

Série se nyní vrací zpět na Jižní Město, kde bude za stavu 2:2 pokračovat ve středu 12. března. Hrát se bude od 17:55 za přítomnosti kamer ČT sport.

Panthers Otrokovice - TJ JM Pedro Perez Chodov 10:6 (3:1, 3:1, 4:4)

  • Branky: 3. Marek Matejčík, 4. Martin Krkoška, 15. Lukáš Uhrinovský, 24. Marek Matejčík, 25. Jaroslav Vaněk, 35. Marek Matejčík, 44. David Hrdina, 49. Michal Hradil, 53. Marek Matejčík, 59. Marek Matejčík - 2. Walter Schubert, 36. Martin Pražan, 44. Tomáš Vojtíšek, 46. Jan Fiala, 52. Ondřej Mikeš, 60. Tom Ondrušek; rozhodčí: Oskar Novák - Přemysl Škaloud; vyloučení: 4:3 + Walter Schubert 10;
  • využití: 2:1; diváků: 643; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 22 - Martin Zich 16.

Panthers Otrokovice - TJ JM Pedro Perez Chodov 8:9 sn. (3:2, 2:3, 3:3 - 0:0)

  • Branky: 9. Jaroslav Vaněk, 11. Karel Ťopek, 20. Lukáš Uhrinovský, 31. Lukáš Petřík, 35. Jan Valčík, 44. Marek Matejčík, 45. Tomáš Sovják, 48. Marek Matejčík - 10. Ondřej Mikeš, 17. Michal Kotlas, 24. Michal Klápa, 31. Matěj Jendrišák, 36. Matěj Jendrišák, 44. Michal Klápa, 45. Matěj Jendrišák, 56. Ondřej Mikeš, Ondřej Mikeš; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:4; využití: 0:1; diváků: 615; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 25 - Martin Zich 22.