Františku, jak hodnotíte z vašeho pohledu úvodní utkání semifinálové série?
Duel se nám moc nevydařil. V začátku zápasu nás trošku přibrzdily zbytečné oslabení, tím se dostal Prostějov na koně a celkově jsme jim umožnili dostat se do hry. Z toho také pramenila úvodní inkasovaná branka. Podařilo se nám ale vyrovnat, což bylo výborné. Škoda závěru úvodní části, kdy jsme zbytečně zachybovali. Z toho jsme inkasovali podruhé a navíc do šatny.

Myslíte si, že právě ta branka v závěru první třetiny mohla být zlomovým okamžikem zápasu?
Dá se říci, že to byl zlomový okamžik, ale stále jsme byli ve hře, bylo to jen o jedinou branku, to nic neznamená. Navíc i po druhé třetině to bylo 3:1, což je pořád hratelné. Bohužel na konci druhé třetiny jsem udělal zbytečný faul a v oslabení jsme inkasovali zkraje třetí třetiny na 4:1. U toho se ale pozastavím, u této branky nebylo odpískané zakázané uvolnění, z čehož následně padla branka na 4:1. Hned poté rozhodčí neodpískal nám zakázané uvolnění, to si vůbec nedovedu vysvětlit, a z toho jsme inkasovali na 5:1.

Ve druhé třetině to z hlediště vypadalo, že jste byli pod obrovským tlakem domácích, Jestřábů byl plný led, ale přeci jen jste soupeři povolili jen jednu branku a před třetí třetinou byl stav 3:1. Ovšem veškeré plány na srovnání vzali za své již po pár vteřinách.
Přesně tak, ale všechno vyplynulo z toho, že jsme se opravdu těžko dostávali do hry, jelikož jsme jim darovali přesilové hry. Tím pádem byli domácí více na puku a mohli hrát svoji hru, z toho nakonec vytěžili i branky.

Opava vyznává defenzivní styl hokeje, Prostějov je pravý opak. Nemyslíte si, že mohla hrát roli i ta prudká změna?
Byl to jiný styl hokeje, ale my jsme se na to připravovali. Nehráli jsme s nimi poprvé, hráli jsme s nimi nějaký pátý zápas v sezoně a věděli jsme, jak hrají. Doma mají širší led a větší prostor pro manipulaci s kotoučem v přesilových hrách, kde využívají toho širšího kluziště.

Vy osobně preferujete větší kluziště, nebo se vám naopak hraje lépe na tom užším ve Vsetíně?
U mě to tak velkou roli nehraje. Jsem rád, když se můžu dostat do hry. Avšak tentokrát jsme měli opravdu mnoho vyloučených. Já se tak v oslabení do hry nedostanu, což mi absolutně nevyhovuje.

Co udělat pro to, aby to v neděli vypadalo jinak?
Řeknu to jednoduše a stručně. Pokud chceme sérii srovnat, musíme v neděli zlepšit úplně všechno.