Tomáš Kraus oslavil tento týden čtyřicáté narozeniny, v den závodu měl navíc i svátek a lepší dárek si nadělit nemohl. Ve švýcarské Arose nestačil pouze na domácího Alexe Fivu a posedmadvacáté v kariéře vystoupal ve SP na bednu.

Všechny jízdy byly velmi dramatické

Z kvalifikace postupoval až jako dvaadvacátý. Poté ale ovládl své osmifinále i čtvrtfinále, v závěrečných dvou kolech skončil druhý. „Všechno to vycházelo už z té kvalifikace. Byl jsem sice až dvaadvacátý, ale bylo to tam našlapané a těsné. Měl jsem opravdu malou ztrátu na vítěze, takže jsem věděl, že to bude hodně vyrovnané.“

V tomto se legendární skicrossař nespletl. „Takřka každá jízda končila tím, že se čekalo, až rozhodčí potvrdí výsledky. Všechny jízdy byly velmi dramatické. Musel jsem bojovat, abych se z těch horších startovních pozic dostal směrem dopředu. Držel jsem se s nimi většinou pohromadě, akorát ve finále mi potom Alex trochu ujel. Fakt krásné závody,“ pochvaloval si spokojený Kraus, který si návratem na pódium spravil náladu po nevydařené olympiádě.

Ani ve čtyřiceti letech nepatří do starého železa

Jedna z největších postav světového skicrossu ukázala, že ve svých čtyřiceti letech nepatří do starého železa. Přesto po závodě v Arose mnohé překvapila. „Vyšlo to fakt náramně, neboť jsem se před závodem rozhodl, že to bude můj poslední závod sezóny. Po olympiádě už toho mám plné kecky. A tak jsem si vytipoval poslední závod, dal do něj všechno a je z toho druhé místo.“

Pro bronz si v Arose dojel Nor Didrik Bastian Juell. Úspěch si připsala i Češka Kučerová, které se povedla už kvalifikace, z níž postupovala coby čtrnáctá a skvěle odjela i semfinále. Ve čtvrtfinále ale čtyřiadvacetiletá Češka chybovala, dojela třetí a s dalším postupem se musela rozloučit. Jedenáctou příčkou ale vyrovanala svůj nejlepší výsledek v sezóně.