Chybět na harrachovském mamutu nebudou ani takové hvězdy, jako jsou Rakušan Gregor Schlierenzauer či Nor Anders Bardal. Tím nejzákeřnějším soupeřem může ale být už tradičně počasí.

Současné podmínky pořadatelům příliš nenahrávají

„Byli bychom na 100% připravení udělat závody hned. Nikdo ovšem neví, jak to bude vypadat za čtrnáct dní. Sníh dostříkáváme, ale samozřejmě odtává. Podmínky nám moc nepřejí a kvůli vysokým teplotám je problém udržet ten stav, jaký je,“ přiznal prezident organizačního výboru Rostislav Jozífek.

Pořadatelé tak přistoupili k unikátnímu řešení. „Dohodli jsme se s německou specializovanou firmou, jež přiveze úplně jinou technologii, než je dusík. Ten jsme použili před třemi lety, teď už bychom ho tam ale velmi těžko logisticky dostávali a bylo by to i extrémně nákladné. Vsadíme proto na technologii na bázi škrábaného sněhu. Produkce drti bude relativně malá, nějakých čtyřicet kubíků denně, bude probíhat celých děvět dnů a tím budeme mít krytá záda,“ uvedl Jozífek a dodal, že speciální technologie dovoluje výrobu sněhu až do teploty 35°C.

Olympijský vítěz Stoch přiláká mnoho polských fanoušků

Závodní program bude nabitý. Čtvrtek bude patřit kvalifikaci a pátek i sobota nejprestižnějšímu klání jednotlivců, neděle potom soutěži družstev. O lístky je už nyní obrovský zájem, podle Rostislava Jozífka by fanoušci neměli s jejich nákupem otálet.

„Návštěvníkům proto doporučujeme nakoupit lístky v předprodeji, kde jich na nejatraktivnější den, tedy sobotu, máme zhruba sedm tisíc s tím, že kapacita arény je patnáct. Obvyklý je velký zájem fanoušků z Polska, těch očekáváme více než deset tisíc, zvlášť poté, co Kamil Stoch vyhrál v Soči hned dvě zlaté olympijské medaile. Velká část těchto fanoušků je zvyklá přijet už velmi brzy ráno a kupovat si lístky na kase. Pokud se nám předprodej navýší k nějakým deseti tisícům, a předpokládáme, že se tak i stane, zbyde nám relativně málo lístků, které pravděpodobně vykoupí právě polští fanoušci. Může se tedy stát, že lidé, kteří přijedou do Harrachova cca v poledne, tak už lístky nedostanou,“ upozorňuje Jozífek.

Sportovní svátek doplní atraktivní doprovodný program

Jistotu parádní podívané na vlastní oči tak budou mít jedině ti diváci, kteří si své vstupenky za jednotnou cenu 500 Kč zakoupí s předstihem na webových stránkách www.harrachov2014.cz. „VIP vstupenky jsou už bohužel aktuálně vyprodané, doporučujeme ale sledovat náš web, kde se mohou v předprodeji znovu objevit ty, kterých se někdo vzdá,“ dodal Jozífek.

Čtyřdenní sportovní svátek doplní v Harrachově také atraktivní doprovodný program plný hudby, světelných show a technologií, které nemají v Čechách obdoby. Více se dočtete na webových stránkách www.harrachov2014.cz.