„Propojit města bezpečnou cyklostezkou bylo vždy jednou z našich priorit, to tvrdím opakovaně. Vše by se tak mělo podařit. Problematické pozemky jsme vykoupili, financování je zajištěné. Cyklisté už za pár měsíců nebudou muset hazardovat se životem na frekventované silnici 1/49, ale užijí si klidnou jízdu podél řeky Dřevnice,“ těší primátora Miroslava Adámka.

Městu chybí dokončit úsek dlouhý necelých 3,5 kilometru. „Cyklostezka bude mít i zde šířku tři metry, povrch bude asfaltový, tudíž ho využijí i ti, co jezdí na kolečkových bruslích,“ nepochybuje radní Josef Novák, do jehož kompetencí výstavba cyklostezek patří.

Dostavba cyklostezky ze Zlína do Otrokovic se znovu naplno rozběhla v roce 2012. Postupně se podařilo se dostavět přibližně kilometrový úsek z Louk do Malenovic a zejména vykoupit chybějící pozemky. Náklady na dokončení této cyklostezky vyjdou na cca 25 milionů korun, z nichž 20 milionů korun město pokryje z dotace, kterou získalo z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Hotovo by mělo být už v září

Cyklostezka začne v březnu růst i z otrokovické strany. „Hotovo by mělo být v září. Náš úsek, jenž povede až na hranici katastru Otrokovic, je dlouhý cca tři kilometry,“ uvedl otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Cyklostezka se bude stavět i na druhé straně Zlína, a sice od Zoo směrem na Lukov. Jde o úsek dlouhý 1 322 metrů, práce začnou už v březnu a skončí na podzim. Náklady jsou spočítané na téměř 15 milionů korun, 9,5 milionu tvoří dotace z ROP Střední Morava, zbytek dofinancuje ze svého rozpočtu město.

Realizace tohoto úseku cyklostezky bude provázána s rekonstrukcí souběžně vedené silnice III/49015 podél areálu ZOO Lešná, kterou investorský zajišťuje Zlínský kraj. Práce začnou někdy v druhé polovině března a potrvají do konce června. Termín úplných uzavírek stále není znám. „Naším společným cílem je po celou dobu rekonstrukce silnice zajistit dopravní dostupnost k parkovišti u zadní vstupní brány do Zoo Lešná,“ ujistil Josef Novák.