„Musíme na případnou situaci reagovat včas. Hledali jsme řešení, aby Sparta mohla hrát doma, ale prostě takové neexistuje,“ říká Petr Speychal, předseda představenstva Sportovního holdingu Praha. Zápas Sparty s Pardubicemi se tak odehraje na východě Čech.

Ideální variantou by bylo uskutečnění obou zápasů v jeden den a pod jednou střechou. Lev by odehrál svůj duel po poledni a večer by nastoupila Sparta ve stanoveném čase, kdy startují všechna utkání posledního extraligového kola.

Problém je však ten, že v KHL se každé utkání play off hraje až do rozhodnutí, čili bez možnosti nájezdového rozuzlení. Nelze tudíž vůbec odhadnout konec duelu a v případě delšího prodloužení by pak vzhledem k povinnému začátku střetnutí Sparty v 18.20 nebyla možnost Tipsport arenu technicky připravit na večerní souboj podle reglementu Tipsport extraligy.

„Dosud byla vždy možnost řešit kolizní situace určitým kompromisem. Nyní to bylo spíš o hledání nejlepší ze všech špatných variant,“ říká Petr Speychal. „Společně s vedením Sparty a Lva jsme hledali již nějakou dobu varianty, jak s touto situací naložit. Vše samozřejmě s prioritou, aby si sparťanští fandové užili poslední kolo v domácím prostředí. Bohužel to nejde,“ dodává Speychal.

Přesun do O2 areny není možný, Slavia v ní hostí Litvínov

Jako první se hledala možnost pro přesun Lva Praha do jiné arény. Jedinou variantou z hlediska striktního reglementu KHL byl přesun do O2 areny (jiný stadion v zemi není vyhovující). Zde ale hraje svůj domácí duel posledního extraligového kola pražská Slavia. Další variantou byl přesun termínu bitvy Sparty na jiný den, což ovšem vedení Tipsport extraligy zamítlo, stejně jako žádost o přesun celého 52. kola.

„Hledali jsme řešení, které bude kompromisní pro obě strany. Oba tyto kluby jednaly o případném přeložení zápasu. Lev řešil termínovou kolizi s vedením KHL a Sparta jednala s nejvyššími představiteli extraligy,“ přiznává Speychal.

„Po vyčerpání všech možností jsme hledali místo, kam přesunout závěrečný zápas Sparty před play off. Jako nejekonomičtější a nejvýhodnější varianta se jeví přesun do Pardubic. S naším soupeřem jsme poté uzavřeli dohodu o pořádání a zajištění utkání, které bude vedeno jako naše domácí,“ tvrdí Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha. Zápas se tedy odehraje v Pardubicích.