Na desítku unikátních soch se přišly podívat stovky návštěvníků včetně řady osobností českého showbyznysu a sportu. Mezi patrony akce byl také zlatý medailista z LOH 2012 v Londýně David Svoboda.

Sochaři pracovali s různými typy dlát, kladiv, sekyr, motorových pil. Vyhlášení tvůrce nejkrásnější sochy proběhlo až v neděli odpoledne. Na nejvyšší příčce se umístil Wiaczeslav Borecki z Polska s postavou sjezdového lyžaře, na níž pracoval přes dvanáct hodin.

Na druhém místě pak skončil Jan Švadlenka z ČR, který ztvárnil skokana na lyžích. Švadlenkovy plastiky mohli diváci zahlédnout i ve filmu. V podobě 32 šachových figur v metrové velikosti se objevily v historickém snímku Juraje Jakubiska Báthory; sochu "Zasněná" Jakubisko použil ve filmu "Post coitum" s Frankem Nerem a Lucií Vondráčkovou.

Bronz si odnáší Ali Sunarto původem z indonéského ostrova Jáva, který se do Čech přiženil. Návštěvníci ocenili jeho propracovanou sochu hokejového brankáře.

Ledové klání sledovaly celý víkend velké davy návštěvníků, kteří mohli nejen obdivovat práci sochařů, ale také se setkat s řadou známých tváří.