Jejich cílové destinace budou i mimo Evropu! Největší pozornost každopádně poutá již během pár dní Lukáš Klouda, jenž bude bojovat ve finále Světového poháru ve voltiži, které se uskuteční (stejně jako ve vozatajství) v Bordeaux. Zatímco spřežení nemusí Čechy až tolik zajímat, neboť v něm nemá žádné své želízko v ohni, ve voltiži je český reprezentant na děleném prvním místě. Lukáš Klouda se tam drží díky stabilně kvalitním výsledkům, a ve dnech 7. – 8. února se pokusí porazit zbylých pět soupeřů. Chybět nebude se stejným bodovým ziskem Lukas Heppler ze Švýcarska a dále domácí hvězdy Nicolas Andreani či Jacques Ferrari. Ti mají sice oba o dva body méně, ale ve finále se začíná tzv. od nuly, takže šance mají i dva němci Torben Jacobs a Jannik Heiland.

Také v únoru 2014 se koná tradičně nejvíce zahraničních výjezdů ve skokové disciplíně. Dlouhá Sunshine Tour ve Vejer de la Frontera zahájí 18. února a s dvoudenními přestávkami trvá až do konce března. Zatím je na tento dlouhý skokový mítink přihlášena Anna Kellnerová. Ta si s sebou bere dokonce osm koní. Společně s ní odstartuje za Českou republiku i Daniela Hlaváčková, ale zřejmě se nejedná o konečný výčet jmen. I vloni se většina jezdců účastnila až březnové části. Druhé dlouhé závody se konají ve Valencii – Olivě, kde se bude závodit od 11. února až do začátku března. Startovat tam bude Zuzana Zelinková a Sabina Erbeková.

V rámci přípravy na finále Světového poháru Centrální evropské ligy – severní části, které se uskuteční v polovině března, vyráží průběžně pátý Aleš Opatrný na závody CSI3* do Villachu a Grazu. Sedlat bude své momentálně nejlepší koňské svěřence Caramouche a Falco Union a po dvoutýdenních závodech na rakouské půdě plánuje kratší přestávku před vrcholem ve Varšavě. Stejně tak na dvoje závody vyráží Dominika Turková (Opglabbeek, Neeroeteren) a Emma Augier de Moussac. Ta se představí v Al Ain a společně s Charlottou v témže místě i při závodech CSI5*. Dále se na CSI** a CSIJCh do Linze chystá úřadující juniorská mistryně Francesca Kolowrat-Krakowská, a společně s ní i Jan Studnička. Posledním hlášeným výjezdem je účast Lady Šobichové v Offenburgu.

Až do Abu Dhabi se na CEI3* chystá Kristýna Zahálková, která se na start soutěže vytrvalosti postaví s koněm Ahmned. Ve všestrannosti se pak bude prezentovat se svými koňmi Lasing a Kalif 3 Eliška Opravilová. Na závody CIC*/2* vyráží do Barroca d´Alva a Valve Sabroso.

Jak již bylo řečeno, jezdecké závody se chystají i na domácí půdě, a to díky novému seriálu Jump and Drive Winter Tour 2014. Zde proběhne jak skokové druhé kolo, které se odehraje opět v Hradištku u Sadské ve dnech 22. a 23. února, tak i soutěž spřežení. Po úvodním hradištském kole konaném 1. února se nově otevře hala ve Zduchovicích, kde uskuteční dne 15. února kolo druhé. Obě dvě samostatné části seriálu společně vyvrcholí 19. – 23. března 2014 na výstavišti v Lysé nad Labem, kde se v uvedené dny bude premiérově konat velký Jezdecký festival zahrnující čtyři disciplíny v rámci oficiálních závodů a zbývajíc formou ukázek.

Podrobnosti o této akci najdete na www.jezdeckyfestival.cz. Více o dalších závodech hledejte na www.cjf.cz.