Dvouhra mužů: Koukal vybojoval sedmý titul

Nasazená jednička Petr Koukal prošel celým turnajem bez ztráty setu. I přes vleklé problémy s kolenem se dokázal na domácí šampionát skvěle připravit a navázal tak na své úspěchy z předchozích let.

Koukal postupně porazil Lukáše Kurze, Vojtěcha Šelonga, Lukáše Zevla a ve finále přehrál i Jakuba Bitmana. I když Bitman nebyl mezi nasazenými hráči, není jeho postup do finále nijak velkým překvapením. Finále ve dvouhře proti Koukalovi už si totiž zahrál loni.

Rekordmanem v počtu mistrovských titulů ve dvouhře je Jan Fröhlich, který jich má na svém kontě celkem deset. Letos se však musel spokojit se třetím místem, když v semifinále podlehl těsně na tři sety právě Bitmanovi.

Finále: Petr Koukal (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) vs. Jakub Bitman (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) - 21:17, 21:19

Kompletní výsledky dvouhry mužů

Dvouhra žen: Gavnholt má pátý titul v řadě

Bez zaváhání a bez ztráty setu prošla celým turnajem nasazená jednička a aktuálně osmatřicátá žena světového žebříčku Kristína Gavnholt. Na turnaji si poradila nejdříve s Dianou Pražákovou, Zuzanou Jeřichovou, v semifinále s Kateřinou Tomalovou a v repríze loňského finále zvítězila nad Lucií Černou.

Finále: Kristína Gavnholt (bez klubové příslušnosti) vs. Lucie Černá (SKB Český Krumlov) – 21:13, 21:10

Kompletní výsledky dvouhry žen

Smíšená čtyřhra: Bitman s Bášovou doma neprohráli už 5 let

Nejvýše postavený český pár na světovém žebříčku Jakub Bitman a Alžběta Bášová opět letos marně hledal přemožitele. Bitman s Bášovou prošli celým turnajem suverénně bez ztráty setu a z Mostu si odvezli pátý společný titul.

Ve finálovém zápase změřili své síly se Stanislavem Kohoutkem a Hanou Milisovou. Bitman s Bášovou vedli v prvním setu 11:4, ale zápas byl kvůli zranění Kohoutkova třísla skrečován ve prospěch obhájců titulu.

Finále: Jakub Bitman, Alžběta Bášová (oba TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) vs. Stanislav Kohoutek (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice), Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – 11:4, skreč

Kompletní výsledky smíšené čtyřhry

Čtyřhra žen: Milisová s Černou obhájily loňský titul

Ve čtyřhře žen nebyla nouze o překvapení od začátku turnaje. Hned v 1. kole vypadl první nasazený pár Zuzana Jeřichová s Veronikou Koldovou, když ve třech setech podlehly juniorkám Magdaléně Lajdové a Denise Šikalové.

Ve druhém kole se musel rozloučit se soutěží také druhý nasazený pár Šárka Křížková – Kateřina Tomalová, který jen těsně prohrál s pozdějšími vítězkami mistrovského titulu. Tomalová s Křížkovou však jako jediné dokázaly sebrat set a sehrát vyrovnanou partii s Lucií Černou a Hanou Milisovou, které stejně jako vloni ovládly celý turnaj. Pro Hanu Milisovou to byl celkově již osmý titul v kariéře.

Finále: Hana Milisová, Lucie Černá (obě SKB Český Krumlov) vs. Monika Erbenová (BaC Kladno), Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr) – 21:15, 21:5

Kompletní výsledky čtyřhry žen

Čtyřhra mužů: Kopřiva s Floriánem jsou novými mistry

První společný titul mistrů ČR ve čtyřhře vybojovali Ondřej Kopřiva a Pavel Florián. Turnaj hráli jako nasazené dvojky a ve finále se střetli s nejvýše nasazenými a zároveň loňskými vicemistry – Markem Tellerem a Petrem Hoškem.

Pro Floriána to bylo první finále mistrovství po pěti letech, Kopřiva se po třech finálových účastech radoval ze svého vůbec prvního titulu mistra republiky.

Finále: Ondřej Kopřiva (TJ Sokol Dobruška), Pavel Florián (SKB Český Krumlov) vs. Marek Teller, Petr Hošek (oba Sokol Radotín Meteor Praha) – 21:18, 21:10

Kompletní výsledky čtyřhry mužů