Stránky obsahují v současné době mj. informace k formátu a rozlosování turnaje nebo rubriku pro dotazy návštěvníků a představují město Přerov včetně zimního stadionu. Před začátkem turnaje budou doplněny soupisky účastníků, výsledky, individuální i týmové statistiky, chybět nebude ani aktuální zpravodajství.

Mistrovství světa IIHF žen, Divize I, Skupiny A, se zúčastní celky České republiky, Dánska, Francie, Norska, Rakouska a Slovenska. Utkají se každý s každým, vítězky turnaje si zajistí postup do elitní skupiny šampionátu.

K pravidelným účastníkům turnaje, který se hraje od roku 2000, patří i Česká republika. V Divizi I, Skupině A, chyběly české reprezentantky pouze v roce 2010, když předtím sestoupily, a v roce 2013, kdy předtím naopak postoupily do elitní divize.

Po sestupu z elitní divize, která se hrála v loňském roce v kanadské Ottawě, chtějí české reprezentantky znovu usilovat o postup mezi nejlepší. S cílem vytvořit k návratu co nejlepší podmínky, získal Český svaz ledního hokeje pořadatelství mistrovství světa v letošním roce. Jako pořadatelské město byl vybrán Přerov, který se Zlínem vytvořil v roce 2012 rekord v návštěvnosti juniorských světových šampionátů v ženském ledním hokeji.

Vstup na všechna utkání mistrovství světa je zdarma a Český svaz ledního hokeje věří, že fanoušci znovu vytvoří na přerovském stadiónu vynikající atmosféru a pomohou domácímu celku k návratu do elitní skupiny.     

www.msprerov2014.cz