Na místě záchranáři ošetřili ženu středního věku, která měla poruchy vědomí. Po záhájení léčby byla pacientka převezna na urgentní příjem do kladenské nemocnice. Na místě zasahoval také hasičský záchranný sbor a Police ČR.

Příznaky náhlé otravy oxidem uhelnatým jsou velmi nepříjemné – objevuje se nevolnost, zvracení, motání hlavy a únava. „Otrávení si stěžují na bolest hlavy. Jejich obličej mívá kvůli překrvení narudlou barvu, někdy dokonce do třešňové barvy. V těžších případech se mohou objevit křeče, porucha vědomí, zmatenost, halucinace, poruchy srdečního rytmu, nakonec i ztráta vědomí a smrt,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová.

První pomoc: Otráveného je nutné rychle dostat ze zamořeného prostředí na vzduch, aby měl co největší přísun kyslíku. Zachránce musí mít na paměti, že také on sám je v ohrožení života a nesmí se v prostředí s oxidem uhelnatým zdržovat déle, než je nutné. Důležité je co nejrychleji zavolat záchrannou službu. V případě zástavy dechu je třeba záhájit resuscitaci.