Mikuláš Karlík přijel na Vysočinu v pozici jednoho z největších favoritů biatlonových soutěží. Jeho ambice byly oprávněné, před dvěma lety totiž v kategorii mladších žáků suverénně ovládl závod jednotlivců i s hromadným startem a se dvěma zlatými medailemi se vrátil domů do Letohradu. Letos na své úspěchy navázal totožným způsobem.

V první soutěžní den v rychlostním závodě volnou technikou nechal Mikuláš Karlík své soky za sebou o „pouhých“ dvanáct vteřin z důvodu, že musel napravovat své zaváhání při první střelbě. „Hned od startu se mi ale běželo dobře, měli jsme skvěle namazáno. Při první střelbě sice trochu spadla dolů psychika, naštěstí jsem to však zvládl odčinit,“ komentoval svoje vystoupení těsně po závodu Karlík.

O čtyřiadvacet hodin později se letohradský biatlonista radoval podruhé. Tentokrát ovládl závod s hromadným startem, kdy společně se svým kolegou Tomášem Mikyskou nedali soupeřům žádnou šanci. „Zpočátku jsem se držel vzadu. Věděl jsem, že mám kvalitní střelbu, kterou si mohu dobře pomoci. V posledním kole jsem se šetřil, abych to mohl v závěrečném kopci rozbalit a definitivně dotáhnout k vítězství,“ hodnotí průběh zlatého závodu současný lídr Českého poháru v biatlonu.

Mikuláš Karlík zaznamenal ve své krátké kariéře již několik úspěchů, nad jeho síly nebyl nikdo ani na republikovém šampionátu. Jak vysoko staví tuto olympiádu? „Hodnotím ji jako jeden z mých dosavadních největších úspěchů, je to přece jen olympiáda a v tuto chvíli nic většího vyhrát nemohu,“ dodal.

Ve sbírce medailových kovů bude moci pokračovat krátce po olympijských hrách, na programu je totiž druhý Český pohár v biatlonu, v průběhu března čeká nadějné talenty také Mistrovství České republiky v Nové Vsi.