Olympijská pauza bude trvat téměř tři týdny, proto se oba západočeské týmy dohodly na přátelském utkání před finišem základní části. Oba celky se v letošním ročníku Tipsport extraligy potkaly třikrát a vždy se radovali hráči mistrovské Plzně. Doma zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech a 5:3, v neoblíbené KV Areně pak udolali svého soka 2:1.

Utkání se uskuteční na stadionu HC Mariánské Lázně. Vstupenky fanoušci pořídí na zimním stadionu nebo v mariánskolázeňském infocentru za 50 korun, děti do 15 let a invalidé mají vstup zdarma.

Jak pro stránky karlovarského klubu vysvětlil výkonný ředitel HC Energie Bronislav Píša, podobný zápas byl pro fanoušky plánován už delší dobu. „Hovořili jsme o tom už několik let, dosud nám však nepřály okolnosti. Například sehrát podobný zápas v předsezónní přípravě bylo složité, A-tým často jezdil po zahraničních soustředěních a v KV Areně sehrál jen několik málo zápasů. Jsme rádi, že nyní můžeme využít delší pauzy, kterou nám nabízí olympijské hry.“

„Smyslem celé akce je podpora ledního hokeje ve městě. Věříme, že dorazí co nejvíce diváků, pro které připravena bude i autogramiáda,“ slibuje Bronislav Píša.