Hlavním důvodem odchodu Látala do Mladé Boleslavi jsou nenaplněná očekávání na obou stranách. „My jsme si od Martina slibovali více a on sám chtěl dostávat více prostoru na ledě během utkání. Chtěl jít pryč a my jsme mu to umožnili. S Mladou Boleslaví došlo k vzájemné domluvě a Martin odchází na hostování do konce sezony,“ říká Dočekal. Hráč v letošní sezoně zasáhl do 21 utkání, ve kterých zaznamenal dvě asistence.

Na hostování byl Martin Látal v Karlových Varech z Kladna. „Ve své podstatě jsme ho jen postoupili dále. Každopádně teď bude vedení klubu jednat, zda jeho místo zaujme nějaká nová posila, a nebo tento post doplníme z vlastních zdrojů,“ přidává.

Vedení klubu také zvažuje, zda zasahovat do týmu, který v posledních kolech pravidelně boduje. „Situaci v tabulce sledujeme, ale je to hodně citlivé. Stále jednáme s několika hráči, které máme vytipované. Na druhou stranu tým se ustálil a podává dobré výkony. Nechceme tak do sestavy zbytečně sahat a pohodu v týmu narušit nějakým příchodem. Musíme vše s trenéry a vedením klubu důkladně probrat,“ dodal na závěr sportovní manažer a hlavní skaut klubu Rostislav Dočekal.