Základní část a play-off

Extraliga je rozdělena na základní část a závěrečné play-off, do kterého postupuje celkem šest nejlepších týmů. První dva týmy postupují rovnou do dubnového semifinále, zbývající čtyři čeká ještě v únoru čtvrtfinále play-off. Týmy, které se umístí v základní části na posledních dvou místech, hrají baráž o sestup do 1. ligy.

Pořadí týmů před závěrečným kolem

První příčku drží obhájce loňského titulu Brno-Jehnice, který má na svém kontě šest výher a dvoubodový náskok před Benátkami na druhém místě. Jehnice se opírají především o nejlepšího českého badmintonistu Petra Koukala, nejlepší polskou hráčku Kamilu Augustyn a mladou domácí naději Adama Mendreka - syna olympionika Tomasze Mendreka.

Benátkám nad Jizerou patří průběžné druhé místo. V letošní sezóně zatím pětkrát zvítězili a prohráli pouze jednou, a to s Jehnicemi. Na třetí příčce je Sokol Meteor Praha Radotín a na čtvrtém místě je s dvoubodovým odstupem BaC Kladno.

Týmy na pátém (TJ Sokol Dobruška), šestém (TJ Astra ZM Praha) a sedmém (USK Plzeň) místě mají shodný počet bodů a o postupujícím do čtvrtfinále play-off rozhodne až nadcházející poslední kolo. Tabulku uzavírá BK TU Liberec, který s největší pravděpodobností zamíří do baráže o sestup.

Aktuální tabulka Compo Praha Extraligy.

 

Zápasy závěrečného kola:

 

Sokol Meteor Praha-Radotín vs. BaC Kladno

(od 11:00 v Praze-Vinoři, ZŠ Prachovická 340)

V souboji třetího Meteoru se čtvrtým Kladnem se očekává vítězství Meteoru, který by si tak zajistil třetí postupové místo do play-off.

Sokol Dobruška vs. Deltacar Benátky nad Jizerou

(od 17:00 v Dobrušce, tělocvična SPŠE)

I když Dobruška nebude chtít dát nic zadarmo, očekává se vítězství Benátek a jejich přímý postup do semifinále play-off ze druhého místa.

Astra ZM Praha vs. Sokol Veselý Brno-Jehnice

(od 17:00 v Praze-Záběhlicích, V Korytech 157/27)

Nejtěžšího soupeře v sobotních bojích má pražská Astra. Jehnice se zatím pyšní šesti jasnými výhrami a postup do play-off z prvního místa by jim už neměl uniknout. 

BK TU v Liberci vs. USK Plzeň

(od 17:00 v Liberci, hala TUL, Na Bohdalci 715)

Liberec za celou sezónu nezvítězil ani jednou a v posledním kole jej čeká nováček extraligy z Plzně. Větší šance na vítězství se v tomto utkání připisují hostům z Plzně, pro které by výhra znamenala postup do čtvrtfinále play-off.