Michale, premiérová výhra Tanga nad Chrudimí. Jak bys zhodnotil zápas svou optikou?
Bezesporu se jedná o největší úspěch, jak pro Tango, tak i pro nás hráče. Podařilo se nám to, co asi málokdo čekal. Porazit Chrudim je fajn pocit, na druhou stranu je třeba porážet i další soupeře.

Do druhé půle jste vstupovali s dvoubrankovým mankem. Jak zněly taktické pokyny o poločase?
První poločas byl z naší strany špatný a bojácný. Vůbec jsme nepresovali a nehráli tu naši hru. Chrudim si hrála to své a mohla jít i do vyššího vedení. V kabině pak byl docela průvan a do druhé půle jsme vletěli naprosto jinak. Začali jsme běhat, poctivěji bránit, což vedlo k vyrovnání. Nakonec jsme pět minut před koncem ten zápas zvrátili na svou stranu.

Byl jsi u všech tří branek svého týmu...
U gólu na 1:2 byli hlavně Michal Kovács a Michal Belej. Sehráli to skvěle a já už v podstatě jen zakončoval do odkryté klece. Druhý gól padl po rohovém kopu, kdy to tam Michal Belej pohotově uklidil za čáru. Rozhodující trefu připravil opět Michal Kovács, který mi poslal míč ideálně do běhu a já už pouze musel prostřelit brankáře.

Chrudim už letos není tak suverénní, jako tomu bylo v minulých letech. Vnímáte to tak a může vám tato výhra pomoci pro případné vzájemné souboje v play off?
Určitě vnímáme, že už není tak suverénní. Přišel nový trenér a učí je styl, kterému věří. Na obranu Chrudimi musím říct, že je obtížné neustále pouze vyhrávat. Každý tým se na ně o to víc soustředí a už je má v podstatě i dobře přečtené. Víme o nich už prakticky všechno a v samotném zápase poté rozhodují detaily. Ten zápas mohl ERA-PACK klidně zvládnout, v dobrých třech případech nás totiž podržel brankář.

Cennou výhrou jste si s největší pravděpodobností pojistili třetí příčku. Jaké jsou cíle pro zbývající zápasy základní části?
Posun na druhou příčku ale ještě nevzdáváme. Do každého souboje půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát a uvidíme, zda to na Chrudim či Teplice bude stačit. Pravdou ovšem je, že se pomalu musíme chystat také na play off, protože letos je liga vyrovnaná a už samotné čtvrtfinále bude náročné.

Už v pátek vás čeká brněnské derby s Agromeli. Co od tohoto střetnutí očekáváš?
Agromeli bude zejména pro brněnské kluky specifický soupeř. Hráči se mezi sebou dobře znají a jsou kamarádi. Bude to podobný duel, jako byl ten s Helasem, který jsme nezvládli (Tango podlehlo soupeři vysoko 0:4, pozn. red.). Agromeli proto nesmíme podcenit! Pokud budeme dodržovat taktické pokyny, měli bychom páteční bitvu zvládnout.