Informaci o této nehodě přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 18:06 hodin. K zásahu poté byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Jindřichův Hradec a Soběslav. Na místo vyrazila i Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje a Policie ČR.

„Průzkum na místě nehody ukázal, že se jedná o havarovaný vůz značky Škoda Superb, ve kterém cestovaly tři osoby. Ani jedna z nich nehodu nepřežila a lékař u všech konstatoval smrt. Zcela zničený Superb ležel po nárazu do stromu mimo komunikaci,“ uvedla Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje..

Poté, co byla nehoda zadokumentována Policií ČR, hasiči převrátili havarované auto zpět na kola, odřízli u něj střechu a vyprostili z něj mrtvé osoby. „Přibližně za další hodinu se na místo dostavila i odtahová služba, na kterou byl Superb naložen a odvezen na expertizu,“ dodala Matějů. Zásah jednotek HZS byl ukončen krátce před půlnocí.

„Při projíždění mírné levotočivé zatáčky, 600 metrů za obcí Pleše ve směru na obec Doňov, řidič pravděpodobně nepřizpůsobil dostatečně rychlost jízdy zejména svým schopnostem, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a jiným okolnostem, a v důsledku toho na mokrém povrchu vozovky nezvládl řízení vozidla,“ uvedla k nehodě policejní mluvčí Hana Millerová.

„Řidič najel na pravou krajnici, následně vjel do pravého příkopu vedle vozovky. Zde vozidlo ujelo nejméně sto metrů, přitom narazilo do ocelových svodidel a do betonové konstrukce propustku. Následně vozidlo dostalo smyk, převrátilo se na pravý bok a střechou narazilo do stromu, který stál sedm metrů vpravo od vozovky,“ dodala Millerová.