Od 16. 1. 2014 jej budete moci sledovat nejen na EquiTV.cz a Regionální televizi, jak si již zvykli příznivci tohoto pořadu v druhé polovině roku 2013. Po krátké zimní přestávce tento patnáctiminutový magazín budou vysílat i další televizní stanice a internetové portály. Na výrobě se částečně podílí také Česká jezdecká federace, která tak podporuje medializaci jezdeckého sportu na celoplošné úrovni.

„Podařilo se nám nově dojednat spolupráci také se sportovním kanálem Sport 5, který se v loňském roce přeměnil z ryze motoristické stanice na obecný sportovní kanál, a to navíc s výrazně rostoucím pokrytím jak v České republice, tak i na Slovensku. Naladit je jej možné např. i v síti pozemního digitálního vysílaní Multiplex 3 z vysílačů Praha – Mahlerovy sady a Cukrák pro Prahu a střední Čechy. Dalšími možnostmi celoplošného naladění kanálu Sport 5 jsou satelit či kabelové televize,“ sdělil Josef Malinovský – jednatel společnosti Equinet s.r.o. provozující internetovou televizi EquiTV.cz.

Velký pokrok zaznamená Jezdecký magazín EquiTV i v internetovém vysílání. Každý z dílů bude po premiéře nasazen na YouTube a nejsledovanější jezdecký portál Equichannel.cz nebo sportovně zaměřený web Jezdci.cz. Celkem tudíž bude možné pravidelné novinky z jezdeckého dění sledovat v televizní podobě na pěti různých kanálech!

„Premiérový čas bude každý čtvrtek v 19.00 hodin a právě touto dobou by mělo být možné pořad sledovat na Regionální televizi a na Sport 5 – byť Sport 5 jej zařadí do vysílání až od druhého dílu – tedy od 23. ledna. V internetové podobě bude mít vysílání mírné zpoždění v závislosti na reálných časových možnostech jednotlivých redakcí,“ podotkl Malinovský.

A co bude přesnou náplní Jezdeckého magazínu EquiTV?? Standardně by do něj měly být zařazeny dvě reportáže, kvíz či divácká soutěž, ale rovněž pozvánky na zajímavé jezdecké akce, které se uskuteční v nadcházejících dnech. Výjimky ale budou potvrzovat pravidlo, a tudíž se občas stane, že stěžejní akce si vyslouží větší pozornost, jindy naopak může vyjít čas i na více než dvě aktuální reportáže.

Celý pořad by měl být vždy maximálně pestrý, aby diváky na celých patnáct minut upoutal k televizním obrazovkám či monitorům. „Pro pořad připravujeme rovněž speciální webovou stránku s adresou www.jezdeckymagazin.cz, která prozatím směřuje na všechny archivní díly odvysílané v roce 2013,“ dodal na závěr Josef Malinovský.