(2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Orsava (Hrabal, Bonk), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (V. Polák, Bonk).
5. T. Zohorna (T. Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga).
Rozhodčí: Hodek, Husička - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:4, využití: 3:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4156.
Sestavy:
Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, D. Nosek, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Peterek, Rákos - Hrňa, Matuš, Rufer.
Hudáček - Benák, Ďaloga, Píša, Korim, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Radil, Somík - Endál, Nahodil, Tybor - Moučka, Cetkovský, Semorád.

Úvodní třetina odpoledního souboje nabídla atraktivní podívanou. Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří svou první vážnější příležitost přetavili ve vedoucí branku. Obránce Hrabal se vydal na výlet, čímž vzniklo přečíslení tři na dva, na jehož konci bylo Bonkovo přiťuknutí na najíždějícího Orsavu a ten střelou do horního růžku poprvé rozjásal slušně zaplněnou Werk Arenu.

Z jednobrankového náskoku se Oceláři radovali pouze do páté minuty, v níž se Pardubice poprvé výrazněji usadily ve svém útočném pásmu a hned z toho byl gól Tomáše Zohorny, jenž rychlým manévrem zpoza branky zasunul puk za přesouvajícího se Hrubce.

Zajímavá bitva pokračovala ve vysokém tempu a na další branky se nemuselo čekat příliš dlouho. Polák s Květoněm sice ještě neuspěli, avšak premiérová početní výhoda Slezanů už znamenala druhou branku v síti pardubického gólmana Hudáčka, když se podobně jako Zohorna prosadil Polanský.

Pardubičtí ovšem i tentokrát přispěchali s bleskovou odpovědí, když se za domácí obránce snadno dostal Nahodil, naznačil bekhendový blafák a přesnou ranou pod horní tyč srovnal gólový účet.

Nadále se hrálo nahoru-dolů, avšak gólové dostihy na dlouho ustaly. Nic na tom nezměnila ani téměř čtyřminutová přesilovka východočeského týmu na počátku druhé periody, kterou hosté nesehráli vůbec dobře.

V prostředním dějství začalo tempo hry pomalu opadat. To vše až do doby, než se k puku dostal Martin Růžička, který z kruhu trefil tyč Hudáčkovy svatyně. Oceláři se rázem dostali zpět do tempa, čehož využili k důležité třetí brance. V přesilové hře se puk dostal až na hůl obránce Rotha, jenž střelou z mezikruží poslal Slezany potřetí do vedení.

Do závěrečné části vstoupili aktivněji domácí. Po střele Davida Noska měl čtvrtou branku na své holi Daniel Rákos, tísněný protihráčem však nedokázal dostat puk do odkryté klece. Na druhé straně mohl srovnat Petr Sýkora, jenž z voleje jen těsně minul třineckou svatyni. Další možnost poté propásl jeho spoluhráč Radil.

Definitivní rozhodnutí tak přinesla až předposlední minuta. V době, kdy už se trest obránce Vašíčka chýlil ke svému konci, našel Polák v kruhu číhajícího Martina Růžičku a ten střelou z voleje nad Hudáčkův beton upravil na konečných 4:2.