Mountfield HK

Hokejisté z Hradce Králové ve své úvodní extraligové sezoně v novém kabátu mohou být zatím spokojeni. Po téměř čtyřiceti zápasech stále drží druhé místo za suverénní Spartou, když nastřádali 69 bodů. Ovšem třetí Plzeň se přiblížila už na pouhé tři body.

Mountfield tedy potřebuje znovu zabrat, jelikož poslední týdny nejsou jeho nejslavnějšími. Z posledních pěti zápasů vyhrál jen dvakrát, a sice v derby s Pardubicemi a v Chomutově. Mezi těmito tříbodovými zisky však utrpěl tři porážky v řadě.

Situaci výrazně komplikuje rozsáhlá marodka východočeského mužstva. Kouči Draisaitlovi schází hned sedm hráčů základního kádru! Mezi těmi nalezneme mimo jiné Jiřího Šimánka s Jaroslavem Kudrnou, tedy dva ze tří nejproduktivnějších hráčů týmu. Chybí i listopadová posila Josef Marha, sedmatřicetiletý rodák stihl v barvách mateřského celku prozatím jen osm zápasů.

Hradečtí budou v zápase pod Ještědem bezesporu spoléhat na dva dosavadní vzájemné souboje. Oba totiž ovládli, byť to s nimi ani v jednom nevypadalo zrovna růžově. V Liberci prohrávali 1:5 a 2:6, přičemž zvítězili v prodloužení. Doma pak vyhráli za tři body, přestože po čtyřiceti minutách prohrávali 0:2. Pět zásahů v posledním dějství ovšem přihrálo body znovu na jejich stranu.

Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři nezahájili druhý hrací víkend měsíce ledna vůbec ideálně. Páteční zápas na ledě Vítkovic totiž řádně srazil sebevědomí získané vysokou výhrou nad Chomutovem. Liberec chtěl ve Vítkovicích, jež patří na domácím ledě k nejhorším mužstvům v extralize, tři body, které by jim výrazně pomohly v boji o desítku. Avšak tvrdě narazil. Severomoravané bitvu ovládli a zvítězili poměrem 8:4

Liberečtí tak už podruhé v sezoně inkasovali v jednom zápase hned osm branek a jejich nepříznivá série na kluzištích soupeřů byla zase o kousek prohloubena. Nyní se jim venku nepodařilo bodovat už v sedmém z posledních osmi střetnutí.

Kde jinde by to měli Severočeši napravit, než pod střechou Tipsport areny. V domovském stánku se jim totiž daří naopak opravdu parádně, v tomto ohledu patří mezi nejlepší celky české hokejové elity.

Pokud bychom chtěli na posledním představení Liberce hledat něco pozitivního, tak by to jistě byla třetí třetina. V té Bílí Tygři vstřelili dvě branky a žádnou neinkasovali, závěrečnou periodu tak ovládli už ve druhém zápase v řadě. To je jistě dobré znamení před domácím duelem s Hradcem Králové, ten první je totiž symbolem ztracených konců, které v letošní sezoně Severočechy pořádně straší.