Nově vzniklý seriál Jump and Drive Winter Tour zahrnuje jak skokové soutěže, tak soutěže spřežení a jezdcům tak nabízí možnost sportovat se svými koňskými svěřenci i v zimních měsících. Zejména při současném průběhu zimy to může být velmi atraktivní příležitost.

První domácí dvoudenní skokový mítink je plánovaný již na 18. a 19. ledna 2014. Soutěže na stupních obtížnosti Z až S** (s výškou překážek od 100 do 130 centimetrů) proběhnou v jezdeckém areálu v Hradištku u Sadské. Pořadatelem nicméně není provozovatel centra Jezdecká škola Equus Kinsky, nýbrž Sportovní klub Artego s komentátorem jezdeckých závodů Alešem Suchánkem.

Jezdci mohou sbírat body při Jump Winter Tour 2014 ve třech túrách, jejichž vyvrcholení proběhne ve dnech 19. – 23. března 2014, a to na výstavišti v Lysé nad Labem při velkém Jezdeckém festivalu. Pro parkurové jezdce to je základní (Z, ZL), malá (L*, L**) a velká (S*, S**) túra. Vozatajové, kteří si ovšem musí počkat až na začátek února, budou mít soutěže Drive Winter Tour rozděleny do kategorií jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Oboje závody budou zahrnovat i jiné „neseriálové“ soutěže a jejich program bude velmi pestrý.

V únoru bude Tour pokračovat druhými koly. Ve skokových soutěžích proběhnou závody opět v Hradištku, a to ve dnech 22. a 23. února. Ještě před tím se uskuteční dvoje závody ve spřežení, které jsou však oproti skokovým soutěžím naplánované pro změnu do jiných jezdeckých areálů. Zatímco dějištěm prvního kola bude 1. února Hradištko u Sadské, na druhý termín se všichni mohou těšit do nové haly ve Zduchovicích nedaleko Kamýku nad Vltavou. Tato část Drive Winter Tour 2014 bude v sobotu 15. února vůbec první oficiální soutěží, která se v této nově vybudované zduchovické hale pojede. Nelze opomenout ani třetí kolo Drive Winter Tour ve Slatiňanech. Na to se vozatajové mohou těšit v sobotu 8. března.

Ve stejném období, kdy se v ČR bude konat první mítink Jump and Drive Winter Tour 2014, budou v Sharjah závodit na mezinárodních skokových závodech kategorie CSI*/** i dvě Češky s francouzskými kořeny, Emma a Charlotte Augier de Moussac. Nebude to ovšem jejich první výjezd v roce 2014, neboť premiéru si letos odbudou o týden dříve v Abu Dhabi. Tam se konají mezinárodní závody CSI*** včetně bodování ve Světovém poháru ve dnech 9. až 11. ledna. Své zastoupení bude mít ČR i v Lieru, a to díky Dominice Turkové. Ta se tam chystá závodit při CSI** ve dnech 30. ledna až 1. února.

Posledním výjezdem prvního měsíce bude ten do rakouského Villach Treffen. Chystají se tam ve dnech 30. ledna - 2. února 2014 závodit Aleš Opatrný, Natálie Roučková a Barbora Kejvalová. Nejlépe umístěný český reprezentant ve Světovém poháru sezony 2013/2014 Aleš Opatrný se tam mimo jiné představí i s koněm Caramouche. Právě tomuto koni vděčí za výborné umístění v elitní pětce Centrální evropské divize, neboť se společně s ním stal vítězem Grand Prix Cejle v závěru roku 2013. Nyní sice o body do SP nepůjde, ale i tak se bude závodit až do úrovně tří hvězd a tato dvojice jistě bude bojovat o přední umístění.