„Od zástupců České pojišťovny jsme před několika málo dny dostali oficiální stanovisko o neprodloužení opce týkající se generálního partnerství Skokového poháru. Rád bych tímto poděkoval České pojišťovně za několikaletou podporu, díky níž se výrazně zvýšila úroveň nejen našeho seriálu, ale také celého parkurového sportu,“ řekl prezident Asociace Český skokový pohár Jiří Skřivan.

„Za uplynulé tři roky jsme si zvykli, že všechny extraligové Velké ceny bylo možné sledovat na televizních obrazovkách, informace o průběhu poháru se standardně začaly objevovat v celoplošných tištěných i rozhlasových médiích. Pravidlem se také staly mimo jiné i živé přenosy finálových dní jednotlivých závodů na webových stránkách, které sledovaly tisíce fanoušků jezdeckého sportu,“ mne si ruce Skřivan.

„Zájem se výrazně zvedl také mezi samotnými účastníky, kterých bylo tolik, že se muselo mnohdy přikročit k omezování startovních polí, neboť se závodilo doslova od svítání až do soumraku, na kurzech postavených opravdu špičkovými evropskými staviteli. Na jednom kolbišti se pak během tří až čtyřdenních mítinků mohli potkávat díky Kolowrat Junior Cupu po boku profesionálních jezdců i juniorské jezdecké naděje, jež jsou budoucností tohoto sportu. Za tento pokrok děkujeme nejen dosavadnímu generálnímu partnerovi, ale rovněž všem, kteří se o to zasloužili,“ dodal Skřivan.

Ačkoliv Český skokový pohár na prahu nového roku prozatím nemá generálního partnera, neznamená to, že by sportovní či snad společenská úroveň celého podniku měla klesnout.

„Asociace Český skokový pohár sdružující jednotlivé pořadatele jedenácti kvalifikačních kol a finále je připravena podniknout veškeré kroky, aby přípravy na 13. ročník pokračovaly přinejmenším ve stejném duchu, jako v letech 2011 až 2013. Uděláme také maximum pro to, abychom mohli novou sezonu zahájit 24. 4. 2014 v Martinicích na Příbramsku s novým generálním partnerem, byť to pro nás nebude jednoduchý úkol. Jsme ovšem přesvědčeni, že díky profesionálnímu realizačnímu týmu, který bude pro letošní rok posílen, se nám vše podaří zdárně připravit a budeme se moci společně fanoušky Českého skokového poháru těšit na špičkové sportovní výkony nejlepších domácích jezdců a koní,“ prohlásil prezident Asociace ČSP.

Jak již bylo zmíněno, úvodní kolo je naplánováno na 24. až 27. dubna 2014 do Martinic u Březnice. Následovat budou Olomouc, Ostrava, Kolín, Litomyšl, Frenštát pod Radhoštěm, Strakonice, Ptýrov, Plzeň, Opava a nakonec Hořovice, kde proběhne přesně pět měsíců od první kvalifikační soutěže poslední Velká cena a den poté – 28. září – i velké finále určené pro nejlepší čtyři jezdce se střídáním koní.

V dohledné době Asociace ČSP představí lehce pozměněná soutěžní pravidla. K úpravám dojde např. v některých bodových tabulkách extraligového i juniorského seriálu. Veškeré podrobnosti jsou k dispozici na adrese www.skokovypohar.cz.