Výhodou nového kouče je také fakt, že v závěru předešlého ročníku se aktivně podílel na záchraně Chomutova v Tipsport extralize, tudíž může velmi dobře splnit úkol, který před něj postavil generální manažer Jaroslav Veverka – co nejlépe připravit Piráty na baráž.

Po třech mladých trenérech, kteří šéfovali střídačce, jde o návrat k přirozené autoritě a také životním zkušenostem. To všechno může hokejový matador Jaroslav Beck Pirátům nabídnout.

Jaroslav Beck přichází k mužstvu v podobném čase a v podobné situaci jako v předešlém ročníku. Některé odlišnosti lze ovšem najít. Těmi hlavními jsou zodpovědnost a ztráta na dvanáctý tým tabulky. Zatímco před rokem zastával post asistenta, nyní bude trenérský a realizační tým řídit právě on. Pokud jde o odstup na dvanáctou Energii Karlovy Vary, ten je mometálně opravdu propastný - činí už čtyřiadvacet bodů.

Také tato skutečnost vedla generálního manažera Jaroslava Veverku k jasnému zadání pro ostříleného a velezkušeného rodáka z Prostějova. Jeho úkolem bude kvalitně připravit kádr na baráž a v ní zachovat příslušnost Chomutova k české hokejové elitě. Někdejšímu obránci může pomoci nejen rok stará zkušenost, čerpat může také z dalších barážových bitev, které zažil na předchozích štacích u seniorských týmů.

Jaroslav Beck

Jaroslav Beck začínal s trénováním v rodném Prostějově, kde působil v první i druhé lize a u juniorů. Těm se věnoval společně s dorostem dlouhé roky i v dalších klubech, jimiž byly Olomouc, Havířov nebo Kometa Brno. V roce 2004 převzal muže Prostějova, ve druhé lize vedl ještě Přerov a Techniku Brno. O soutěž výš pak také krátce trénoval Šumperk.

Hlavně mládežnickému hokeji se trenérský bard věnuje i v Chomutově, kde zažil největší úspěch kariéry, když na jaře roku 2012 dovedl juniory až k mistrovskému titulu. Stalo se tomu tak v sezóně, kdy Piráti postoupili do Tipsport extraligy a zlato vybojoval také mladší dorost.

Jaroslav Beck má za sebou rovněž zkušenosti na reprezentační úrovni. Celkem pět let totiž působil u mančaftů do šestnácti, sedmnácti a osmnácti let. Na jaře roku 2003 byl spolupracovníkem Karla Najmana při mistrovství světa hráčů do osmnácti let v ruské Jaroslavli. Nyní svou bohatou trenérskou kariéru doplní také čárkou v kolonce seniorské nejvyšší soutěže v roli hlavního kouče.