Martin Lojek se narodil v Brně, ale za seniorský tým pod Špilberkem nikdy nehrál. V roce 2002 totiž odešel z pardubické juniorky do zámořské Ontario Hockey League, kde tři roky hájil barvy týmu Brampton Battalion. O rok později jej ve čtvrtém kole jako 105. v pořadí draftovala Florida.

Od léta 2005 pokračovala zámořská kariéra vysokého zadáka na farmách Panthers v AHL (Rochester Americans) a ECHL (Florida Everblades). Hned v následující sezóně se dočkal premiéry v nejslavnější soutěži světa. Stalo se tak 3. února 2007 v domácím utkání s Los Angeles.

Za Atlantikem vydržel Lojek ještě v sezóně 2007/08 a celkem nastřádal mezi světovou elitou pět startů v dresu Floridy. Poté následoval návrat do České republiky, kde v prvním ročníku prošel čtyřmi kluby.

V extralize si ho vybral Třince, který jej v prosinci 2008 zapůjčil na hostování do Pardubic. Poté se Martin Lojek vrátil do slezského oddílu, kde působil až doposud. V nejvyšší soutěži má důrazný bek na kontě 283 startů, v nichž devatenáctkrát skóroval a přidal osmadvacet asistencí.

Jeho reprezentační kariéra čítá osm startů, jeden gól a jednu asistenci na turnajích Euro Hockey Tour v sezóně 2010/2011. Kromě toho prošel urostlý brněnský rodák celou řadou mládežnických výběrů. Na přelomu let 2004 a 2005 pak pomohl dvacítce k zatím poslední medaili z mistrovství světa, český výběr si z Grand Forks a Thief River Falls odvezl bronz.