6 : 0

(1:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
7. Víšek (Bartek, Bulík), 21. Nedvěd (Bartek, Gřegořek), 22. Vampola (T. Urban), 26. Víšek (Bulík), 46. Bartek, 56. Čutta (Nedvěd).
Rozhodčí: Homola, Turčan - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7, využití: 2:0, v oslabení: 1:0. Diváci: 4646.
Sestavy:
Melicherčík - Čakajík, Derner, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek, Šimek - Nedvěd, Vampola, Bulíř - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - Dušek.
Martin Růžička - Mrázek, Krstev, Tejnor, Prošek, Bartejs, Trefný, Novák - D. Hruška, Gajovský, Sikora - Bomersback, Bartečko, Šagát - Kubinčák, J. Straka, Hřebejk - od 21. navíc Račuk.

Bílí Tygři v neděli vyjeli do prvního domácího zápasu kalendářního roku 2014, když přivítali chomutovské Piráty. Poprvé se v Tipsport areně představil Petr Gřegořek, stejně tak se po zranění vrátil Lotyš Koba Jass a z MS dvacítek ve Švédsku přijel Pavel Zacha. To hosté se museli bez svých juniorských reprezentantů obejít – Ondřej Kaše i David Kämpf v jejich sestavě chyběli.

Úvodní dějství zápasu se odehrávalo poklidně a nepřineslo moc vyložených šancí. Do té úvodní se dostali Liberečtí a hned z ní dokázali skórovat. Po voleji Martina Barteka se na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Víšek, jenž ze vzduchu dorazil kotouč za záda Martina Růžičky – 1:0. Krátce poté mohl vedení navýšit Michal Bulíř, jehož našel před brankou Petr Nedvěd. Mladšího ze dvou Severočechů však hákoval jeden z Pirátů, takže místo gólu šli domácí do přesilovky.

Tu sice Bílí Tygři využili, ale až ve druhém dějství. Pohlednou kombinaci v útočném pásmu zakončil přesně po Bartekově přihrávce Petr Nedvěd, kterému stačilo přesměrovat puk za Růžičkova záda – 2:0. O pouhých 43 sekund později vedli domácí už o tři branky. Precizně přihrával Tomáš Urban a Petr Vampola dostal pryž do sítě – 3:0.

To však domácím nestačilo a brzy přidali další trefu. Podruhé v utkání skóroval Jan Víšek, tentokrát po povedené narážečce s Bulíkem – 4:0. Ve zbytku druhé dvacetiminutovky byli i nadále aktivnější hráči z Podještědí, branku už z toho však nevytěžili. Nejblíže byl Bulíř, ale s jeho střelou nesouhlasil jeden z chomutovských obránců.

I třetí třetina se dočkala gólového začátku a opět to byli Bílí Tygři, kdo se trefil. Tentokrát se nejednalo o hezkou kombinaci, nýbrž o samostatný únik, do kterého se dostal Martin Bartek, jenž neměl problém s překonáním Růžičky – 5:0. O tři minuty později mohl ještě zvyšovat skóre Vampola, jeho dorážku ale chomutovský brankář podržel betony.

Ani potom však domácí neskončili a poměrně brzy přidali šestou branku, když pět minut před koncem využili další početní výhodu. Nedvěd dostal puk na modrou čáru k Jakubu Čuttovi, jenž napřáhl a prostřelil vše, co stálo mezi ním a chomutovskou klecí – 6:0.

Ohlasy trenérů:

• Milan Černý (Liberec): „Jsme spokojení. Začátek sice nebyl úplně jednoduchý, po 1. třetině jsme vedli 1:0, ale to ještě nic neznamenalo. Vyšel nám úvod druhé třetiny, kdy jsme gólově odskočili. Byl to asi jeden z nejlepších zápasů, který jsme v této sezoně odehráli.“
  • Robert Kaše (Chomutov): „Liberec byl lepší ve všech herních činnostech a naprosto zaslouženě vyhrál. Chyběl nám pohyb a nasazení. Drželi jsme krok pouze prvních deset minut.“