„Koleno se mi v pátek při tréninku zase ozvalo, píchlo mi v něm. Vrátil jsem se vlastně na úplný začátek léčení. Domluvili jsme se, že už to nebudu trápit. Před zápasem mi to sice doktor obstříkl, ale takhle to nejde hrát dál. Jsem rád, že jsem tady dostal šanci, bohužel to nedopadlo, jak jsme si všichni představovali. Moc mě to mrzí, ale takový je život,“ citují webové stránky jihlavského klubu slova Viktora Ujčíka.

„Člověk se snaží a dře, ale prostě už to dál nešlo,“ dodal útočník, jenž v dresu Dukly sehrál po svém návratu sice jen tři zápasy, ale připsal si v nich solidní čtyři kanadské body.

„Za mě můžu říct, že je mi ctí, že se nám povedlo Viktora dovést zpátky do Dukly Jihlava, že svoji kariéru zakončil u nás. Samozřejmě, kdyby se rozhodl v nějaké formě pokračovat tady s hokejem, jsem připraven s ním hned jednat a nabídnout mu pak adekvátní místo v organizaci klubu,“ pronesl na tiskové konferenci jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Poslední mistrovský zápas má tedy Viktor Ujčík za sebou, definitivní tečku za bohatou kariérou ovšem teprve udělá. „Chceme pro Viktora ještě udělat nějaké exhibiční utkání k zakončení jeho kariéry. Termín ještě nevíme, ale předpokládáme někdy v polovině dubna. Viktor samozřejmě bude mít právo vybrat si vlastní mužstvo, pozvat si kolegy z kariéry, a my pak proti němu postavíme adekvátní tým, abychom mu složili čest za jeho kariéru,“ dodal závěrem Ščerban.