K inkriminovanému zákroku litvínovského forvarda došlo v závěru sobotní bitvy, když Verva bránila vedení 1:0. Majdan kolenem zbytečně sestřelil projíždějícího Orsavu, jenž po tomto zákroku zůstal ležet na ledové ploše. Tu poté opustil až za asistence svých spoluhráčů.

„Po prostudování videozáznamu došel předseda disciplinární komise k závěru, že zákrok byl veden čelně na protihráče v držení kotouče, který se mu snažil prudkým pohybem do strany vyhnout. Majdan přitom učinil ve snaze protihráče zastavit vědomý a aktivní pohyb nohou, v jehož důsledku došlo k nárazu kolena na koleno,“ píše se v oficiálním rozhodnutí komise.

„Ze záznamu je tedy zřejmé, že hráč se svým jednáním dopustil faulu kolenem podle čl. 536 Pravidel ledního hokeje. Juraj Majdan byl proto potrestán nepodmíněným zákazem činnosti na pět soutěžních střetnutí do 17. ledna 2014 včetně, který nabude účinnosti po vypršení automatického zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání za dva vyšší tresty v soutěži,“ stojí dále v rozhodnutí.   

Při stanovení výše trestu vzal předseda disciplinární komise ELH v potaz způsob vedení a intenzitu zákroku, stejně jako skutečnost, že Juraj Majdan byl v uplynulých dvou letech již disciplinárně trestán.

Záznam zákroku najdete zde.