Když se strážník vracel z Prahy do místa svého bydliště prvním ranním autobusem, čekala ho ještě asi dva kilometry dlouhá cesta pěšky domů. Cestou si všiml domu, ze kterého se valil dým. Ihned se k němu vydal a na místě zjistil, že z oken vychází hustý kouř.

Proto neváhal a zavolal na tísňovou linku 150. Následně začal bouchat na okna a dveře bytů, které byly v přízemí. V jednom z nich vzbudil muže. Společně se pak vydali do patra domu, kde se podle muže měla nacházet další osoba. Protože byl v tu chvíli ohrožen život a zdraví, strážník vykopl dveře bytu, ze kterého okamžitě začaly šlehat plameny.

V bytě pak nalezli bezvládné popálené tělo muže. Společnými silami ho vynesli z bytu do bezpečí. Strážník po prvotní kontrole zdravotního stavu muže, začal okamžitě s nepřímou masáží srdce. Po necelých deseti minutách dotyčný znovu nabyl vědomí. Ve stabilizované poloze pak jeho životní funkce strážník kontroloval až do chvíle, než se na místo dostavili hasiči a zdravotníci. Druhý muž mezitím z preventivních důvodů přerušil dodávku energií.

O celé události byl složkami IZS informován také ředitel Městské policie Praha Ing. Šuster, který svému kolegovi telefonicky za jeho hrdinský čin poděkoval. Začátkem roku jej ocení medailí za záchranu lidského života.