Uvedené číslo ale nezahrnuje dostihy, jinak by se jednalo o podstatně vyšší počty. „Jsme velmi rádi, že Česká televize poskytuje našemu sportu stále více prostoru. Vždyť ještě před třemi lety to bylo zhruba jen 10 pořadů ročně a v posledních letech jsme se dostali na více jak čtyřnásobek. Poděkování za to patří nejen celému vedení sportovního kanálu ČT, ale především Miroslavu Langerovi, který má na starosti dramaturgii jezdectví,“ uvedl PR manager České jezdecké federace Josef Malinovský.

Počet televizních pořadů přitom mohl být i vyšší, nebýt zrušených závodů CSI Zduchovice, CSIO Hořovice nebo CEI Praha. Původně byl plánován záznam také z CCI Brno a z Velké ceny Olomouce, jež se nakonec jela v polovině června jako Velká cena Brna zařazená do Skokového poháru České pojišťovny. Naopak letošními novinkami v repertoáru televizních pořadů z jezdeckého sportu byly pro ČT Sport záznamy z CSIO Bratislava a z mistrovství světa dvojspřeží v Topoľčiankách.

Rovněž v roce 2014 se můžeme těšit na zastoupení jezdeckého sportu na obrazovkách České televize. Dokonce je velmi reálná šance, že v případě realizace všech mítinků bude překonáno magické číslo 50! Začínat by se mělo již 1. února 2014 zkráceným záznamem oficiální části galavečera České jezdecké federace spojené s udílením výročních cen ČJF za rok 2013 v pražském Radiopaláci. Ve stejný den se bude natáčet také halové spřežení v Hradištku. To se vůbec poprvé pojede v rámci Jump and Drive Winter Tour, část tohoto pořadu proto bude věnována i prvnímu kolu jeho skokové části naplánované na 18. ledna.

Zimním zpestřením pro milovníky koní by se mohl stát i turnaj Czech Snow Polo Masters. Uskuteční se 8. února 2014 v liberecké místní části Vesec a o jeho zařazení do vysílání se intenzivně jedná. V rámci mimosezonního období by diváci neměli být ochuzeni ani také o reportáž z Koní na Žofíně konaných 1. března a od 19. do 23. března nebude chybět na ČT Sport každý večer sestřih dne z Jezdeckého festivalu 2014 v Lysé nad Labem. V součtu z této premiérové sportovní akce prezentujících všechny disciplíny pod hlavičkou ČJF bude realizováno 6 pořadů – posledním se stane 90minutový záznam drezurního a skokového vrcholu.

Od dubna do října nás čeká pestrá paleta mezinárodních závodů, mistrovství republiky, ale i skokových pohárů zachycených kamerami ČT či jejích partnerských televizních štábů. „Česká jezdecká federace jedná také o získání televizních práv na Světové jezdecké hry v Normandii, byť jsou šance na úspěch v tomto případě kvůli vysokým finančním nákladům jen velmi malé. I bez této velkolepé jezdecké události však na seznamu televizních akcí máme v podstatě padesát položek, a pokud se vše podaří zrealizovat, bude to obrovský úspěch v propagaci našeho sportu,“ konstatoval Josef Malinovský.

Jak již bylo zmíněno, nejprve příznivce koní čeká televizní tečka za rokem 2013 v podobě pořadu Sezona v sedle. Hned 1. ledna od 20 hodin je zařazena 70minutová rekapitulace dostihové sezony a 2. ledna od 16.55 hodin poběží v premiéře jezdecká Sezona v sedle 2013. Čtyřicetiminutový pořad bude mít reprízy v pátek 3. ledna od 7.10 hodin a v úterý 7. ledna od 19.00 hodin.