Letošní ročník začali bídně, ale míří výš. Litvínovský klub si už krátce po polovině sezony prošel výsledkovou krizí i herním vzepětím. Ambiciózní celek vyhrál za prvních čtrnáct kol pouze jediný zápas v základní hrací době, v měsíci říjnu se protrápil krutou sérií porážek a na scénu povolal nový trenérský tandem Radim Rulík – Miloslav Hořava.

A noví dva vládci střídačky si mezi hokejisty rychle získali důvěru. Týmu vtiskli novou tvář, chytřejší herní projev i zlepšený přístup především v zadních řadách. Výsledek? Verva se z posledního místa vyšvihla na desátou příčku, momentálně navíc udržuje stabilní formu. Z posledních jedenácti střetnutí Krušnohorci svým soupeřům podlehli pouze dvakrát, v obou případech navíc pouze o branku (2:3). Dlouhých osmnáct kol poté Litvínovští neprohráli o více než jeden gól!

Zlepšenou formu poznali na vlastní kůži také třinečtí Oceláři, kteří svému sokovi podlehli v domácím prostředí 0:2. Třinečtí patří mezi vůbec nejofenzivnější mančafty v historii české nejvyšší hokejové soutěže a každoročně se řadí mezi mužstva, která v sezoně nastřílejí nejvíce branek. V uplynulém ročníku se alespoň z jedné vstřelené branky radovali ve všech zápasech, stejnou bilancí se mohli pochlubit i letos. To vše až do střetnutí s Litvínovem, v němž Slezané neskórovali. Úchvatná série trvala 88 utkání.

„Dnes jsme ale nějaké střely měli, bohužel na výborně chytajícího Francouze to tentokrát nestačilo,“ uvedl po zápase nejlepší střelec třineckého celku Martin Adamský. Ten ovšem bude tentokrát svému týmu kvůli zraněnému prstu na noze chybět. Co však trápí Oceláře daleko více, to je absence branek a především kvalitního herního projevu.

Slezané prohráli šest z posledních osmi soubojů, navíc za toto časové období nedokázali žádnému soupeři nasázet více než dva góly! Loni byl Třinec nejlépe střílejícím týmem ligy, když atakoval hranici 200 branek, v poslední době však nejsou svěřenci trenérského dua Kalous - Marek schopni soupeře přestřílet. Tým ztrácí důležité body a fanoušci trpělivost.

„Do první reprezentační přestávky jsme hráli slušný hokej, úvodní čtvrtina extraligy nám bodově vyšla. Potom se něco zlomilo, nevíme co, a hrajeme špatně. Po druhé repre pauze jsme doufali, že se to znovu obrátí v náš prospěch, což ovšem zatím nepřišlo,“ je si vědom nejproduktivnější hráč týmu Jiří Polanský.

V posledním kole nestačili Oceláři na Spartu, které podlehli 0:4. Skóre mohlo být i daleko vyšší, kdyby v brance nestál výborný Peter Hamerlík. Ten sice zasáhl teprve do druhého utkání sezony, na adresu svých spoluhráčů však mířil velmi kritická slova. „Nevím, zda je vůbec co hodnotit! Sparta byla lepší ve všech herních činnostech a s takovýmto herním projevem se opravdu nedá vyhrávat,“ řekl Hamerlík, jehož výtka viditelně nepatřila pouze ke čtvrtečnímu ostudnému výkonu v hlavní metropoli.