Růst tržeb pokračoval prakticky celý listopad, přičemž hodně velký podíl na tržbách mělo hodnotnější zboží, jako jsou např. velké domácí spotřebiče, televizory s velkou úhlopříčkou či tablety a mobilní telefony s nadstandardními parametry. Od začátku prosince zákazníci objednávali spíš levnější zboží.

„Na letošní Vánoce jsme byli velmi dobře připravení. Díky rozsáhlým skladovým zásobám jsme mohli také v prosinci prodávat zboží za původní ceny a nemuseli po snížení hodnoty české koruny přistupovat ke zdražování,“ konstatovala Andrea Čižmářová, marketingová ředitelka Kasa.cz. „Zboží si zákazníci v našich prodejnách Kasahouse vyzvedávali hojně i poslední předvánoční víkend a dokonce ještě i na Štědrý den dopoledne. S předvánoční sezónou jsme spokojeni a od dnešního dne zahajujeme velké výprodeje, v rámci nichž si zákazníci budou moci zakoupit tisíce položek zboží se slevou až 73 %,“ dodala.

Cena průměrné předvánoční objednávky letos mírně stoupla, a sice z loňských 3 600 Kč na letošních 3 780 Kč. Nejprodávanějším zbožím letošních vánoc byly především různé herní konzole, čtečky elektronických knih, tablety, chytré mobilní telefony a holicí strojky. Ke kuriózním dárkům patřil letos plašič zvěře, který zakoupily stovky zákazníků Kasa.cz. Celkové vánoční tržby Kasa.cz vzrostly meziročně o 8 %.

Zákazníci si v cca 60 % případů přišli své zboží vyzvednout do některého z Kasahousů, pouze méně než 40 % jich pak volilo dopravu zboží na uvedenou adresu. Napomáhá tomu určitě také fakt, že Kasa.cz jako jeden z mála velkých internetových obchodů nevybírá za odběr v prodejně žádný poplatek. K nejčastějším způsobům platby proto patřila hotovost či úhrada platební kartou, dříve populární dobírka se propadla až na třetí místo.