4 : 0

(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
5. Buchtele (Kumstát), 38. Rolinek (P. Ton, Švrček), 48. Pech (Buchtele, Kumstát), 52. Pilař (Chlapík, T. Rachůnek).
Rozhodčí: Homola, A. Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6, + navíc Kumstát 10 minut. (dom.), využití: 1:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 6429.
Sestavy:
Pöpperle - Pilař, Piskáček, Švrček, Krejčík, Philipp, Kubát, Hrbas - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Chlapík, Bahenský, T. Rachůnek.
Hamerlík - Roth, Krejčí, Hrabal, Linhart, Kania, Galvas - Martin Růžička, Polanský, Orsava - D. Květoň, Peterek, Rákos - Marosz, Bonk, Zagrapan - Matuš, Varaďa, Rufer.

Čtvrteční bitva extraligového lídra s trápícím se Třincem měla jednoznačný průběh a televizní duel se velmi brzy změnil ve střet sparťanských střelců s hostujícím brankářem Hamerlíkem, který se po nepříjemném zranění postavil teprve podruhé v letošní sezoně do třineckého brankoviště.

Slezané se museli v hlavní metropoli obejít bez druhého nejpilnějšího střelce celé soutěže Martina Adamského. Vůbec nejčastějším střelcem Tipsport extraligy je jeho spoluhráč Martin Růžička, jenž se také jako první dostal k zakončení. Svou 129. střelou v sezoně ale Pöpperleho výrazněji neohrozil.

Jen o pár vteřin později si svůj první zákrok připsal také Hamerlík, z čistého štítu se ale přesto dlouho neradoval. V polovině páté minuty předvedli Třinečtí naprosto zbytečnou ztrátu ve středním pásmu, čehož dvojice Kumstát - Buchtele využila k přečíslení a druhý jmenovaný následně po krásné střele do horního růžku i k otevření gólového útču. Krátce po vedoucím zásahu mohl přidat pojišťující trefu Klimek, proti jehož zakončení se vytáhl Hamerlík.

Holešovické mohlo toto selhání mrzet o necelé dvě minuty později, kdy Oceláři dostali k dispozici 86 vteřin trvající přesilovou hru v pěti proti třem. Slezané se ale při výhodě dvou mužů v poli trápili. Smůlu měl především Polanský, jenž měl dvakrát odkrytou klec. Poprvé puk dobře netrefil, ze stejné palebné pozice pak jen těsně minul tyč Pöpperleho svatyně.

Nejblíže vyrovnání byl útočník Rufer. Paradoxně to však bylo v oslabení, když při vyloučení obránce Hrabala pláchl sparťanské obraně. Jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo. Když v téže přesilovce trefil obránce Pilař pouze tyč, šlo se do kabin za jednobrankového vedení favorita.

Po změně stran už existovalo na hřišti jediné mužstvo. Po necelé minutě hry se čárový rozhodčí tak dlouho pletl obránci Linhartovi do cesty, až toho využil Ton k samostatnému úniku. S jeho zakončením si ale Hamerlík dokázal poradit.

Poslední příležitost ke srovnání skóre poté prováhal Martin Růžička, kterého do sóla vyslal Polanský. Extraligový rekordman si sice Pöpperleho položil, puk za jeho záda ale po ledě propasírovat nedokázal.

Hra se pak vrátila před Hamerlíka, který musel při třinecké přesilovce likvidovat hned dva úniky protihráčů. Nejdříve si poradil se zakončením Klimka, jen o chvíli později pak vytáhl vyrážečkou pokus Ivana Rachůnka. Sparťané neuspěli ani při přečíslení tři na dva, když Tonův pokus olízl pouze tyč.

Pojišťujícího zásahu se tak Holešovičtí dočkali až krátce před odchodem do kabin. Nutno ovšem podotknout, že jim k uklidňující trefě pomohla chyba rozhodčích, kteří nepotrestali evidentní faul Hlinky na Martina Růžičku. Zatímco se hostující forvard marně dožadoval trestu, pláchli Pražané do brejku, na jehož konci byl přesný bekhned Tomáše Rolinka.

Do závěrečné periody vstoupili aktivněji Oceláři, avšak Orsavova teč za zády domácího strážce neskončila. Třineckou aktivitu nakonec utnulo vyloučení Polanského, při jehož trestu se nadvakrát prosadil osamocený Lukáš Pech.

Když za další čtyři minuty překonal Hamerlíka střelou do horního růžku také obránce Pilař, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Svěřenci trenéra Jandače mohli své vedení ještě navýšit, nicméně ve dvou přesilových hrách už další zásah nepřidali.